Předchozí
1 z 3
Další

Jakub John.Zdroj: Deník / Jaroslav Zeman

S judem jsem začal už jako malý kluk, nebavily mě kolektivní sporty. Díky tomu rodiče usoudili, že judo by mohl být sport pro mě. Je pravda, že judo mě začalo bavit hned od začátku. Měl jsem však i své stinné chvilky, kdy se mi kolikrát na tréninky nechtělo a radši jsem chodil ven a dělal prostě něco jiného. Naštěstí vždy zasáhli rodiče a donutili mě na ten trénink jít. Dříve mi to nepřipadalo tak důležité, ale teď jim za to musím opravdu poděkovat, protože bez nich bych nebyl tam, kde jsem. Ze začátku se mi moc nedařilo, ale první větší medaile jsem se dočkal v roce 2015, kdy se mi podařilo v Litoměřicích vybojovat 3. místo na MČR dorostu. Ve stejném roce jsem nastoupil také do 2. ročníku střední školy, kdy jsem studoval v Ústí nad Labem obor energetika a informatika. 

Jakub John.Zdroj: Deník / Jaroslav Zeman

Mého úspěchu si všiml teplický trenér a nabídl mi prát se za teplickou dorosteneckou ligu. Pak přišly častější úspěchy, další rok jsem skončil na MČR dorostu první, v kategorii juniorů jsem bral druhé místo. Nyní se peru v ligovém Jablonci. Díky tomu jsem měl tu čest poprat se s českým reprezentantem Davidem Klammertem. Po úspěšném ukončení střední školy jsem začal studovat na fakultě strojního inženýrství Univerzity Jana Evangelisty Purkyně obor Energetika teplárenství. Také pracuji brigádně v společnosti Cemex jako údržbář. Ze začátku to byl jen takový menší přivýdělek ke studiu, kdy jsem na vysoké škole měl volné pátky bez přednášek. Díky distanční výuce některé přednášky ustaly nebo je stíhám poslouchat během cesty do práce. Tím pádem na ní mám více času a velice mě baví.

Jakub John.Zdroj: Deník / Jaroslav Zeman

Když zrovna netrénuji, nejsem ve škole nebo v práci, rád chodím na vandry nebo lézt na skály. O prázdninách jezdím na tábor jako vedoucí. Také rád cestuji a nejvíce mě na cestování baví poznávání kuchyní různých kultur. Do budoucna bych si přál více vyhraných zápasů a také bych se díky sportu rád podíval i mimo Českou republiku. To se mi povedlo zatím jenom jednou, konkrétně jsem byl evropském turnaji ve Varšavě. Po ukončení školy bych se rád dostal na nějaké zajímavé místo v odvětví energetiky nejlépe do společnosti ČEZ.