Předchozí
1 z 5
Další

Fotograf Martin Rak má na sociální síti Google+ přes milion sledujících, další desítky tisíc lidí hltá jeho fotografie na dalších sociálních sítích. Jeho láskou je Česko-saské Švýcarsko a patří k nejsledovanějším českým fotografům.

Martin Rak.Zdroj: Archiv Martina Raka

Rodák z Prahy Martin Rak se začal fotografii ve větší míře věnovat před více než deseti lety. Jeho nejoblíbenějším místem jsou oba národní parky, kam vyráží fotit mnohokrát ročně. Právě fotografie z regionu na pomezí Čech a Saska zaujali společnost Google, která jej začala na své sociální síti doporučovat ostatním uživatelům. Díky tomu získal na této sociální síti více než jeden milion fanoušků.

Snímek Martina Raka.Zdroj: Archiv Martina Raka

„Do Českého Švýcarska jsem jezdil od malička s rodiči, protože táta to tam má poměrně rád a tráví tam hodně času. Takže mne k tomu přivedly víkendy a dovolené s rodiči ve skalách. Navíc prarodiče z máminy strany pochází z Českého středohoří, takže také na sever od Prahy,“ říká úspěšný fotograf, který sbírá ocenění také na mnoha fotosoutěžích.

Snímek Martina Raka.Zdroj: Archiv Martina Raka

Českosaské Švýcarsko je podle něj jedna z nejfotogeničtějších oblastí v Čechách a je zde stále co objevovat. Líbí se mu pohled z Kleiner Winterbergu v Sasku, v jehož okolí je hodně vyhlídek a dá se fotit jak na širokoúhlé záběry, tak i teleobjektivem nebo detaily stromů v mlze a skalních výběžků v dálce.

Snímek Martina Raka.Zdroj: Archiv Martina Raka

Martin Rak jako své nejoblíbenější roční období pro fotografování označil podzim. „Hraje barvami, vzduch pěkně voní a když do toho člověk slyší troubit jeleny, tak to má neopakovatelnou atmosféru. Ale musím říct, že v poslední době mne baví i sklonek léta. Přijde mi, že počasí a podmínky jsou stabilnější než na podzim a i na mlhy je to příznivější. Na podzim je poměrně těžké to vychytat tak, aby mlha byla, jak si přeji,“ popsal.

Snímek Martina Raka.Zdroj: Archiv Martina Raka