Předchozí
1 z 5
Další

Janeta Benešová.Zdroj: Deník

Spolek Čtvrtlístek každý rok v Děčíně vyhlašuje celorepublikovou přehlídku mladých recitátorů Memoriál Rosti Čtvrtlíka. Ředitelkou soutěže je Janeta Benešová, vnučka spoluzakladatele učňovského školství v Děčíně Bohuslava Jindry.

Oblastní kolo Čtvrtlístku 2020.Zdroj: Archiv Čtvrtlístku

Janeta Benešová se narodila v Děčíně. V minulosti pracovala jako ředitelka děčínského divadla, v současnosti řídí Městské divadlo v Mladé Boleslavi. Je zakladatelkou občanského sdružení a realizátorkou celorepublikové přehlídky mladých recitátorů, která má za cíl hledat mezi studenty nové talenty.

Miriam Chytilová a Pavla Rychlá v porotě.Zdroj: Deník / Jitka Vepřovská

Celorepubliková soutěžní přehlídka mladých recitátorů vstoupila letos už do svého 9. ročníku. Oblastní kolo proběhlo v polovině února na Gymnáziu Děčín. V porotě každý rok zasednou známí herci, letos to byli herci Divadla v Dlouhé Lenka Veliká a Tomáš Turek a režisérka Jaroslava Leufenová. Letošní celorepublikové finále Čtvrtlístku se uskuteční tradičně 2. a 3. dubna na Zámku Děčín a v Městském divadle Děčín.

Čtvrtlístek.Zdroj: Deník / Jitka Vepřovská

V minulosti na finále mohli lidé vidět v porotě například Pavlu Rychlou, Stanislavu Jachnickou nebo Miriam Chytilovou, dabérky, které propůjčily svůj hlas Monice, Phoebe a Rachel v seriálu Přátelé. Právě v něm daboval Rostislav Čtvrtlík jednu z dalších postav, oblíbence Chandlera.

Čtvrtlístek.Zdroj: Archiv Čtvrtlístku

Rostislavu Čtvrtlíkovi je Čtvrtlístek věnován. Talentovaný dabér se narodil 9. listopadu 1963 v Olomouci. Vystudoval Střední průmyslovou školu stavební v Lipníku nad Bečvou a dále DAMU v Praze. Své první angažmá získal v Brně. Odtud přešel Čtvrtlík do Divadla pod Palmovkou v Praze a působil zde téměř 20 let. Zemřel 6. března 2011.