Modely světových značek představí v Severočeském divadle v pátek 26. dubna od 20.00 prestižní přehlídka Krása pomáhá dětem. Tato akce za sedm let získala pro ústeckou Masarykovu nemocnici více než 2,2 milionu Kč.

„I celý letošní výtěžek získá tato nemocnice," slíbila zakladatelka i pořadatelka „Krásy" Lenka Kocmanová Taussigová, maminka dvou chlapců, Miss Sympatie 2002. „Vstupenky na přehlídku ještě jsou," prozradila včera.

České krásky na molu

Slavné krásné české miss i modelky opět předají dárky malým pacientům v Dětské klinice, Dětské chirurgii i Novorozeneckém oddělení ústecké nemocnice. A večerní módní přehlídka v Severočeském divadle?

„Mezi účinkujícími se na molu objeví Andrea Kloboučková, Lucie Králová, Tereza Chlebovská, Linda Bartošová, Aneta Vignerová, Lucie Smatanová, Lucie Křížková a další známé modelky spolu s hokejisty HC Slovan Ústečtí Lvi. Zazpívá Heidi Janků i místní dětský sbor Koťata. Díváky jistě potěší i finalisté Stardance 2012 hokejista Martin Procházka s Terezkou Bufkovou," věří Lenka Kocmanová.

To vše pod taktovkou vždy usměvavého Vlasty Korce, moderátora Rádia Impuls," dodává modelka. Vlastimil Korec také odpovídal v rozhovoru pro Deník.

Hlídat se? Tak to ne!

Jak jde dohromady vaše role závodníka, adrenalin z Dakaru a to, že byste se měl spíš hlídat?
Hlídat se? To by ani nebyl život. Snažím se dělat, co mám rád, tedy starat se o svou rodinu a dělat práci, která mě baví. A když si k tomu ještě budu plnit své sny prostřednictvím závodění a létání po světě, tak to je úplně ideální kombinace. A já jsem šťastný, že mi život tyto věci nabízí.

Zvažujete rizika třeba na Dakaru? Zde hrozí havárie i únos…
Nepouštěl bych se do největší partyzánštiny, kde by mi hrozil únos a byl bych už „jednou nohou v hrobě". Ale únos může hrozit i v Čechách…
Když se pouštím do závodění či do potápění, jdu jen do akcí, které jsou dobrodružství, ale relativně bezpečné. Nepotápěl bych se s člověkem bez licence a jel jsem jen závody dobře organizované.

Naštěstí mám skvělé auto

Ale bylo to někdy „o ústa", ne?
Ano, při havárii v 5. etapě Intercontinental Rally, afrického motoristického maratonu letos v únoru. Podařilo se mi vyhrát 3. etapu, dostal jsem se do celkového vedení závodu. Pak mi ale nezafungovaly zadní tlumiče, auto se otočilo přes kapotu a udělalo „pannu orel". Kvůli kombinaci toho všeho, poměrně velké rychlosti a ostré výjezdové hrany z jednoho výmolu šlo auto „přes boudu", rozbilo se, a to bylo o život. Naštěstí má můj závodnický speciál šestibodové bezpečnostní pásy i ochranný rám. Předvést to samé v normálním autě, už tu nejsem.

Ovšem bezpečno dnes není ani v centru Bostonu, bohužel…
To je pravda, byl to šílený, děsivý atentát! Dnes nevíte dne ani hodiny, měli bychom si tedy užívat život naplno.

Celý rozhovor čtěte v tištěném středečním Deníku!