Užili si v pátek v Severočeském divadle i diváci, kteří od loňska znají Labutí bažinu, skvělou parodii týmu okolo sólisty ústeckého baletu a choreografa Vladimíra Gončarova, držitele Thálie. Dostali i dost navíc.

Trenýrky boxerky

Nadhled, ironie. Trenýrky boxerky. „Umírající labutí, tedy v roli ženy, mě Vladimír nepřekvapil. Viděl jsem už zkoušku. Ale je úžasná. On je geniální jako choreograf, jako tanečník i jako komik," řekl Petr Berounský, fotograf Severočeského divadla. Chválil tak program, který Bažině předcházel.

„I jeho žena Inna mě Rusalkou dostala." Umírající labuť jinak těšila i diváka Aleše Zachariáše. „Bylo to zábavné, parádní program," shodl se se svou dcerou. „Perfektní, Vladimíra milujeme," řekla Jana Vybíralová z Trmic. „Se ženou Innou jsou naši přátelé, jezdí k nám tančit na zámek do Trmic."

Labutí bažina vše postavila „na hlavu". Vladimírův Princ se tvářil jako náfuka, Černá labuť Míši Gupfinger (Procházkové) byla „spíš přihlouplá", i Odetta Rity Pleškove se chovala jinak, než ji známe od klasika.

Rudovous a labutinky

A čaroděj Rudovous Róbert Király či labutinky z baletní přípravky? Bavili oni i dvě nové členky ústeckého baletu, šikovná Japonečka Chiaki Honda a šarmantní Italka Lucrezia Cuomo. Máme se dál na co těšit.

A sdružení Various Arts Jiřího Hladíka, pořadatele akce? Dál odvádí skvělou práci!