Poslední listopadový víkend bude ve Šluknovském výběžku hodně pestrý. Město Rumburk připravilo na sobotu 28. listopadu Rozsvícení Vánočního stromu, připraven je i bohatý doprovodný program.

Rozsvícení stromu se uskuteční na Lužickém náměstí v Rumburku. Začne se už v dopoledních hodinách Vánočními trhy provoněnými svařákem, pečenými kaštany a odpoledne děti z tamních organizací zazpívají Vánoční koledy. "Stánkaři, kteří mají zájem prodávat své zboží v rámci "Vánočních trhů", hlaste se na tel. 739 466 178. Prosíme pouze zájemce s textilní stánky. Zájemci s občerstvením prosím nevolejte," prosí za pořadatelský tým Marie Kucerová.

Vrcholem oslav bude rozsvícení Vánočního stromu a vystoupení písničkáře Jaroslava Uhlíře. Zazpívat přijde i nadějný mladý zpěvák David Deyl.

Pod rozsvíceným vánočním stromem vybere Andělská hlídka od dětí přáníčka, která budou odeslána Ježíškovi. "Rodiče by neměli zapomenout, že přání je potřeba vložit do obálky s nadepsanou adresou Vánoční pošta 362 62 Boží Dar, přiložit známku a napsat zpáteční adresu," doplnila Kucerová.

K vánoční atmosféře se připojí také rumburské muzeum, kde budou k vidění nejrůznější betlémy. Svá díla předvedou mistři řezbáři.Bohatý program s vánoční tématikou připravuje také rumburská loreta, kostel sv. Vavřince, městská knihovna a tamní dům kultury. Tam mohou jít děti také na pohádku Sólo pro čerta v podání divadelního souboru Domu kultury Rumburk.

S vánoční tématikou nezůstane pozadu ani sousední Varnsdorf, kam nejmenší diváky přijede v neděli dopoledne pobavit Dáda Patrasová. Děti se mohou těšit na krásné představení plné koled a písniček. Představení se uskuteční v Centru Panorama Varnsdorfu. Dáda Patrasová si pro děti připravila zbrusu nový pořad.