Varnsdorf - Kulturní komise Rady města Varnsdorf společně s tamní taneční skupinou Stars pořádá v sobotu 27. listopadu třetí slavnostní rozsvícení vánočního stromu a Andělský slet. Po slovu faráře starokatolické církve se úderem 17.00 pokusí největší shromáždění andělů v republice rozsvítit vánoční strom. „Přijďte podpořit tuto akci. Zapojte sebe i své děti a pomozte překonat stávající český národní rekord v největším počtu andělů na jednom místě. Oblékněte se do andělského, jedinou podmínkou jsou šaty, křídla, svatozář a přijďte,“ zvala mluvčí varnsdorfské radnice Romana Macová. Každý anděl splňující podmínky účasti získá drobné ocenění.

Rumburk – Slavnostní rozsvěcení vánočního stromu se v Rumburku stalo už tradicí, to letošní se uskuteční 27. listopadu přibližně v půl páté odpoledne.
Vánoční program ale začne na Lužickém náměstí už od samého rána, kdy náměstí provoní svařené víno a purpura. Pořadatelé totiž pro letošní rok připravili novinku, a to je zahájení Vánočních trhů už v ranních hodinách. Do Rumburku, stejně jako v letech minulých, zavítá i hvězda hudebního nebe, tou se letos stane zpěvák Janek Ledecký se svým pásmem vánočních písní. Prostor dostanou také tamní spolky a sdružení. Všichni ti, kdo první adventní neděli do Rumburku zavítají, se mohou těšit na bohatý program. Své umění předvedou například děti ze základní školy. Slavnostní atmosféru jistě navodí i moderátor Zdeněk Lukesle. Mezi další novinky bude letos patřit také hromadné pouštění Lampionů štěstí. Nezbývá tedy než si rozmyslet, co si pod vánoční stromeček či do následujícího roku přát nejvíce.

Děčín – Městská knihovna Děčín pro celé rodiny připravuje Den pro dětskou knihu, který se koná 27. listopadu od 10 hodin do 16 hodin. Po celé budově budou vystaveny práce dětí z výtvarných soutěží. Na malém sále uvidí zájemci divadelní představení jednotlivých škol a na velkém sále mohou děti plnit různé úkoly (malovat na téma „voda“, luštit tajenku, kde odpovědi jsou v knihách) a za jejich splnění dostanou ceny. Děčínská knihkupectví budou nabízet své knihy. Občerstvení bude zajištěno a po celý den proběhne v knihovně den otevřených dveří.

Drážďany - Drážďany jsou zejména v době adventu vyhledávaným turistickým cílem.
27.11.2010 – Slavnosti švestkového kominíka Pflaumntofla na trhu Štrýclmarkt na náměstí Altmarkt.
28.11.2010 – Slavnosti perníku
14.30 korunovace perníkové princezny
15.00 slavnostní předání řádu „babička a dědeček roku 2010“

Königstein - Pokud jste ještě nikdy nebyli na pevnosti Königstein, jsou právě historické romantické adventní trhy jedinečnou příležitostí, vypravit se na malebný zimní výlet přímo do pohádky. A pokud jste již Königstein někdy navštívili, víte, že se výlet na tuto pevnost, ležící na cestě do Drážďan, vyplatí kdykoliv znovu zopakovat, jelikož v jejím obrovském areálu je stále co objevovat. A právě o adventním víkendu to platí dvojnásob, poněvadž tu můžete potkat i samotného velitele pevnosti Viléma von Kyaw a také místního Mikuláše s dárky. Rozhodně uvidíte i starodávné řemeslníky a kejklíře.
Sobota, 27.11.2010
12:00, 13:30, 15:00, 16:30: „Pohádkový kufr madam Rózy“ - pohádky vypráví Uta Davids (německy)
14:00 Zahájení 15. vánočního trhu a nakrojení pevnostní vánoční štoly, která měří celých 10,15 metrů.
16:15 Lampiónový průvod pevností a jejím lesem
Neděle, 28.11.2010 - 1. Advent
12:00, 13:30, 15:00, 16:30 „Pohádkový kufr madam Rózy“ - pohádky vypráví Uta Davids (německy)
12:00 - 16:15 Adventní hudba v Důstojnickém kostele Garnisonskirche: Mirjam Meinhold, zpěv a Prof. Dr. Wieland Meinhold, varhany (Výmary)
15:30 Návštěva Mikuláše s pytlem plným dárků
Otevírací doba je od11 hodin do 19 hodin. Vstupné dospělí 6 €, zlevněné 4 €, rodinná vstupenka 15 € (včetně výtahu a vstupu na všechny výstavy).

Děčín – Poslední listopadový víkend se rozzáří Masarykovo náměstí v Děčíně díky vánoční atmosféře. Již tradiční vánoční trh vyvrcholí slavnostním rozsvícením stromečku.
Doprovodný program je složen pouze z děčínských umělců. „Chtěli jsme ukázat, že v Děčíně je mnoho šikovných a nadaných zpěváků a tanečníků, kteří se mají čím pochlubit,“ řekla Markéta Lakomá, organizátorka akce.
Masarykovo náměstí se naplní vánočním zbožím, dobrotami a vůněmi 27. a 28. listopadu. Obyvatelé města si na náměstí budou moci zazpívat s trampskou skupinou Náplava nebo country kapelou Harcovníci, milovníky jazzu potěší Junior Jazz Band a Jazz trio a hosté, dixieland zazní v podání kapely Old Boys. Na své si přijdou také posluchači Solidea, pro mladé je připravena zahrát skupina Headline. Rodiče a prarodiče potěší představení dětských skupin a zájmových kroužků DDM Děčín a ZŠ Na Stráni. Celý program ukončí pěvecké sbory Gymnázia Děčín, které připravily a nastudovaly program přímo pro tuto slavnostní chvíli. Pro malé návštěvníky bude připravena malá vánoční dílna a malý elektrický vláček.
Své zboží nabídne padesát stánků. „Masarykovo náměstí bude při letošních trzích rozděleno na dvě části. V jedné bude vánoční strom a podium, v druhé části za kašnou bude vytvořeno „náměstíčko“ ze stánků. Tím se zvětší prostor pro diváky a nebude docházet k nepříjemným tlačenicím,“ doplnila Markéta Lakomá. Prostor náměstí tak bude maximálně využit.

ČTĚTE: Vůně štoly, punče i Mikuláš tak vypadá advent za hranicí…ZDE…

Jsme na mizině. Snad to zachrání Ježíšek…ZDE…