V pátek 5. července od 12.00 začne festiválek Litoměřický kořen 2013 na svém původním místě, na Střeleckém ostrově. „Udělali jsme vše pro to, aby návštěvníci nepoznali, že tu ještě před měsícem byly 3 metry vody," říká Michal Hanzl, pořadatel.

Na ostrově sice nelze stanovat, návštěvníci ovšem mohou využít blízký kemp.

Voda „zredukovala" program Kořene, ale určitě vystoupí duo Iva Bittová a Vladimír Václavek s úžasným programem Bílé inferno ze skvostného stejnojmenného dvojalba, natočeného dvojicí Iva a Vladimír už před více než patnácti lety.

Dorazí samozřejmě také rebel ze zámoří, skvělý countryman Bob Wayne se svou rozjetou desperátskou kapelou. „Podle publicistů hrají outlaw country. Tito drsní Američané čerpají především z tradic Johnnyho Cashe, s nímž také někteří členové Bobovy kapely hráli.

„Bob Wayne je skutečnej srdcař a DIY cápek, který se se svým ansámblem převaluje z jedné strany Států na druhou a když se mu zrovna zachce, vyrazí si do Evropy, třeba na Mighty Sounds 2013. A tam tím svým originálním punkabilly všem pěkně vytře zrak," zve na Boba táborský punk hardcore ska festival. Tedy další místo, které countrymana po Kořenu v ČR uvidí. Ale jestli vás nenaláká ani jeho skvělý ďábelský klip na You Tube (či na webu Kořenu) „Driven By Demons", už tedy nevím. Jízda!

Kdo ještě letos na Kořenu za 400 Kč (a děti zdarma) pobaví? UJD, Trabant, Květy, Dva, Echt! slavící 25 let, Stinka či Ladě. Vyzrálí nováčci, ale možná jen pro nás. A Michal Hanzl vždy zve jen ty nejlepší.