Čtvrtstoletí existence kohokoli a čehokoli stojí za to oslavit. Ohlédnout se, zavzpomínat, osvěžit paměť sobě i těm, kteří vás mají rádi, ale už si vše tak dobře nevybaví. „Na mikrofonu" jsme tentokrát tedy měli Jiřího Lankaše (12strunná kytara, zpěv) a Renatu Lankašovou (6strunná kytara, zpěv). Spoluzakladatele ústecké trampské kapely Náplava, která se chystá již v pátek večer v ústeckém Národním domě oslavit půlkulatiny. Ale aby se čtenáři dozvěděli vše, ptali jsme se tentokrát snad až příliš „naivně", jakoby neinformovaně.

Proč se koncert koná, co spolu se svými fanoušky oslavíte?
Jiří Lankaš: Vezmu to trošku zeširoka. V lednu roku 1988 jsme se Renata a já potkali v kapele, která hrávala každou středu v ústecké restauraci U Kroupů takzvanou „všehochuť country". Někdy v dubnu téhož roku přinesl do kapely Vladimír Zach dva texty, písničky „Říkalas jen zavolej" a „Šlapu loukou". A dal nám je volně k použití tomu, kdo bude mít chuť s nimi něco provést.

Takže jste je odmítli a…
Renata Lankašová: Ale ne, skočila jsem po nich já. Občas se pak hrály, ovšem teprve až když jsme se s Jirkou rozhodli hrát ještě něco jiného, než stávající kapela, staly se ty dvě skladby základem repertoáru pozdější Náplavy.

Celý rozhovor čtěte v tištěném středečním Deníku.