Šluknovský zámek zve na jedinečnou výstavu Pytlákova zbraň. Výstava specifických pytláckých zbraní sběratele Milana Hlásenského pokrývá časový oblouk od 18. století do současnosti. Výstava ukazuje, co si pytlák, pokud byl zručný řemeslník, originálně vyrobil doma v kůlně. Jedná se o funkční a účelné originály, které pro svou obyčejnost nebývají součástí historických muzejních sbírek a lze je spatřit jen na této poučné lidové výstavě. Vystavené zbraně člověku, který jim umí naslouchat, poví hodně o tom, kde vznikly, kdo je zhotovil, jak s nimi pracoval a proč jsou zrovna takové.

Výstava přináší odpověď na otázky, čím pytlák lovil, kde a jak získával své zbraně a jaké metody používal. Výstava byla otevřena v pátek 5. dubna 2019 v 16 hodin slavnostní vernisáží a lidé ji mohou navštívit každý den včetně víkendů od 9 do 11.30 a od 12.30 do 17 hodin. K vidění bude až do soboty 29. června. Kromě výstavy Pytlákova zbraň jsou na šluknovském zámku k vidění i další zajímavé výstavy.

Do 29. června si návštěvníci mohou prohlédnout také interaktivní výstavu Hlavolamy, kde uvidí a mohou rozluštit nejstarší hlavolamy světa zpracované výtvarnicí Věrou Tataro. Akademie výtvarných umění v Praze zve i na výstavu soch sv. Jana Nepomuckého. Do 24. června jsou k vidění práce studentů ateliéru restaurování děl.