Kdy: Neděle 29. září od 15 hodin
Kde: Smetanovo nábřeží, Děčín
Za kolik: Zdarma

Od 15 hodin vystoupí zpěvák, skladatel a herec Ondřej Ruml. Do povědomí se dostal v roce 2008, kdy se účastnil pěvecké soutěže X-Factor, kde skončil na druhém místě. Český zpěvák si získal mnoho fanoušků i díky účasti v populární televizní soutěži Tvoje tvář má známý hlas.

Od 16 hodin Rumla vystřídá kytarové duo Jenmy ve složení George, který hraje na dvanáctistrunnou kytaru a ujme se mikrofonu, a Helena s baskytarou. Kapela hraje výhradně vlastní skladby ve folkovém duchu.

V 17 hodin uzavře letošní Rogalo DC namísto původně avizované kapely Ray děčínská folkrocková skupina Vomiště. Kapela hraje téměř čtvrtstoletí a opírá se o autorskou dvojici Hana Roháčová a Honza Mirovský. Vybočují z řady běžných folkových kapel díky tomu, že mají bicí.

Koncert Rogalo DC o poslední zářijové neděli potrvá přibližně do 18 hodin. O žíznivé krky návštěvníků se postará stánek děčínského Pivovaru Nomád. Vstupné na akci se neplatí.

Rogalo DC letos přivítalo desítky kapel, zpěváků a zpěvaček. Vystoupil tu například Petr Kolář nebo The Boom Beatles revival band.