Víkend bude v Jiříkově patřit tradiční sportovní a společenské akci, koná se zde již 26. ročník Houmrova triatlonu. Jako první se na start postaví v sobotu 3. srpna v 10 hodin děti mladší tří let, pro které je připraven běžecký závod. Ve čtvrthodinových intervalech pak budou začínat další dětské kategorie.

Dospělí vyběhnou na trať v pravé poledne. To se pustí do triatlonu ti nejlepší, které čeká 750 metrů plavání, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu. Po dvaceti minutových pauzách pak začnou s plaveckou částí závodu ti, kteří si vybrali jeho kratší varianty. Dohromady pořadatelé připravili tři vzdálenostní varianty. Při té nejkratší závodníci uplavou 50 metrů, ujedou 10 kilometrů a uběhnou dva kilometry.

Odpoledne a večer si pak budou moci nejen závodníci odpočinout na hudebním festivalu, který je tradiční součástí Houmrova triatlonu a začíná v 15 hodin. Letos bude mít hned dva velké taháky – děčínskou rodačku Sabinu Křovákovou a herce Petra Čtvrtníčka, který přijede s kapelou Wsedě. Kromě nich se na pódium postaví také Vlasta Horváth, FROM, Ruksak, Tomáš Ringel a Zdeněk Polách a Matýsek. Vstup na hudební festival je zdarma. Po celý víkend je možné využít stanové městečko, které vyroste ve sportovním areálu již v pátek.