V areálu varnsdorfského koupaliště se v pátek 19. a v sobotu 20. července uskuteční už 5. ročník hudebního benefičního festivalu Help-Fest Varnsdorf. Stejně jako každý rok na dvoudenním festivalu zahrají české i zahraniční kapely.

Největším lákadlem bude revival legendární kapely AC/DC s názvem AC/CZ. Kapela je v rámci republiky kritiky uznávaná jako nejlepší revival. Dále se fanoušci řízné muziky mohou těšit na finské Takalaiton, ruské Gjeldrune či Big Bad Shakin z Německa.

Festival začne v pátek od 17 hodin. Vystoupí české kapely Malvas, The Rays of the Sun, Incarnate, Street Machine a Bum.
Druhý den od 14 hodin vypukne hlavní část festivalu. Sobotu odstartují Powčerejšku, poté navážou s přibližně půlhodinovým vystoupením kapely T. N. A., Cémuršámur, Pikodeath a Colp. Přibližně hodinu budou od 19 hodin fanoušky bavit Big Bad Shakin, od 20.25 Gjeldrune a od 22 hodin AC/CZ.

Poslední kapelou budou finští Takalaiton, kteří dohrají a celý festival tak zakončí přibližně v 0.15. První den festivalu je vstupné zdarma, druhý den stojí vstupné 180 korun v předprodeji v infocentrech ve Varnsdorfu nebo Rumburku, 220 korun pak na místě. Stanový tábor bude zdarma vedle areálu, na návštěvníky budou čekat desítky stánků s pivem i občerstvením.