„Všichni účinkující dorazili a lidí přišlo také dost. Jsme spokojeni,“ usmíval se krátce po jedné hodině Petr Bydžovský, jeden z organizátorů z občanského sdružení Attack from North.

Podle odhadů se mohlo v té chvíli v mikulášovickém klubu pohybovat kolem čtyř stovek návštěvníků. Nálada stoupla při vystoupení Praque Ska Conspiracy. Zpěvačka z africkými kořeny měla za sebou skvěle šlapající kapelu a lidé si šli hned zaskákat na líbivé skáčko.

Pak se přitvrdilo. Fourth Face přivezli kromě čerstvě pokřtěného cd i řadu rekvizit. „Hrálo se nám tady skvěle ani jsme nečekali, že tady bude tolik lidí,“ řekl zpěvák kapely Inci. Hodinové zpoždění mělo vystoupení domácích Toxic People.

Také proto bylo možná jejich vystoupení hřebem večera. Na pódiu i pod ním to pořádně jiskřilo. Na závěr zazněla i skladba Al Kajda, na kterou toxici natočili nedávno videoklip.

Závěr koncertu free Tibet patřil Znouzectnosti. „Trošku jsme po cestě bloudili, zajeli jsme si z Plzně sem na sever přes Německo, ale stálo to za to,“ smál se baskytarista Golda. Až do čtvrté hodiny ranní hrála liberecká kapelka Nobody Knows. Na druhé stage, kde vystoupili ústečtí DJ Ludweek, Yoop a Cube to nejvíce žilo po půlnoci. Naopak čajovna s informacemi o Tibetu plula svým klidným životem celý festival.

„Super kapely a vůbec všichni lidičky tady. Taky sem rád, že už konečně jsem si našel Tibet na mapě, ve škole jsem to nějak nestíhal,“ uvedl s úsměvem návštěvník koncertu Martin Adámek.

„Náladu trochu srazila policejní kontrola, která se kolem deváté hodiny zaměřila na alkohol a drogy u mladistvých. Konala se téměř ve všech okolních restauracích. Ale nakonec vše proběhlo v klidu a už se těšíme na pátek 17. října 2008, tedy na free Tibet X,“ dodal Bydžovský.