Loni jsme úspěšně složili zkoušku a generálka se opravdu povedla. Letos tedy opět míříme o druhém zářijovém víkendu do útulných prostor termálního koupaliště a kempu v Benešově nad Ploučnicí. Těmito slovy zve na Speed Stop Festival v Benešově nad Ploučnicí jeden z jeho pořadatelů Radek Lekner. Tvrdí, že obsazení účinkujících je silnější než loni a denních aktivit přibylo jak máku.

„Po propařeném létě je naším cílem mírná a klidná zábava spojená s potřebnou regenerací. Celý festival by měl přilákat ty, kteří dodnes vyhledávají menší festivaly bez všudypřítomných opilců a výtržníků,“ uvedl Lekner.

Festival má oslovit ty, kteří na klasické festivaly nejezdí a raději zůstávali v teple svých domovů a ty, kteří hledají dokonalé uklidnění a uvedení do babího léta.

„Klidnou zábavou rozumíme hudební vystoupení jemnějších tanečních a poslechových elektronických žánrů, jak během dne pod oblohou, tak i večerní přesun pod střechu mezi kamenné zdi společenské budovy koupaliště,“ upozornil pořadatel.

A co konkrétně na návštěvníky festivalu čeká? Hip-hop, ambient, regaee, dubstep, oldies, country, blues, jazz, ninja tune, rock n roll, ska, filmové melodie, bastard pop, trip hop, minimal a další. Venkovní poslechové hraní ve volném tempu na menším zvukovém aparátu doplňujeme projekcemi a speciálními dekoracemi. Celé stanoviště bude z části zastřešeno v případě špatného počasí.

Zábava až do rána

„Tato open air stage bude řízena do rána v mírné hlasitosti jako klasický chill out a vyhrávat tak, abychom nerušili rezidenty a mohli v klidu hovořit o nesmrtelnosti chrousta apod,“ upozornil Lekner.

Hudební program nabízí velké množství zajímavých a ostřílených jmen. Speed Stop Festival nabízí především kulturní alternativu a nechá laiky nahlédnout pod pokličku výroby triček, fotografovaní nebo tolik diskutovaného graffiti.

„Těšit se můžete na výtvarnou a fotografickou dílnu pro naše i Vaše dítka, můžete si zkusit techniku malování sprejem zvaném „grafitti“. Bude pro Vás připravena také dílna, kde bude možné si nechat potisknout tričko nebo mikinu a dovědět se více o technologii, která se pro tisk využívá. Pokud budete mít zájem, přineste si s sebou trička k potisku vlastní, výrobky s potiskem ale bude možné zakoupit i na místě,“ pozval Lekner.

Během sobotního večera vypustí organizátoři za pomoci návštěvníků lampiony s tajným přáním a skupina žonglerů předvede ohnivou show. Během noci se také představí vizuální projekty, které obohatí celý festival střihem a mixem obrazu na velká plátna. Opět je možné seznámit zájemce s technikou práce s obrazem.

V dopoledních hodinách krotitelé vinylových desek mohou objasnit, jak se zachází s mixážním pultem i gramofony.

Fanouškům sportovních aktivit nabízí areál termání koupaliště v Benešově nad Ploučnicí prostor pro koupání, plážový volejbal, nohejbal, jogging, jógu nebo frisbee… Benešovsko je také vyhlášený prostor pro pěší turistiku. Za pozornost stojí i místní zámek.

Stránky koupaliště a místního podniku Gorilla jsou http://www.bnpl.cz

a http://www.sluzbybenesov.cz. Zde se návštěvník dozvědí i více o možnostech ubytování a samotném areálu, který se nachází jen pár minut od vlakového nádraží.

Hudební produkce začíná s úderem 18. hodiny v pátek 11. září. Vstupné činí na každý den 70 Kč.