Letošní léto již brzy definitivně skončí a nastala tradiční povinnost děčínské Společnosti pro přepravu ročních období vodní cestou předat léto našim severním sousedům. Letos již pošestnácté se lodní sekce Společnosti vydá na cestu vlnami Labe, aby se v rámci akce Odvoz léta do Němec“ definitivně rozloučila v Bad Schandau s tímto ročním obdobím. Start lodí je tedy stanoven na sobotu 26. září v 10.00 hod. Flotila plavidel v čele s vlajkovou lodí Společnosti bude startovat z ústí řeky Ploučnice pod děčínským zámkem. Tak jako v minulých letech je vítána účast dalších vodáků, kteří pomohou městu Děčínu s pravidelnou výměnou ročních období.

„Věrni heslu „Neodvezeme-li léto do Němec sami, nikdo to za nás neudělá,“ zveme všechny příznivce k osobní účasti,“ uvedl ideový vůdce společnosti Milan Rosenkranc. Podmínkou je občanský průkaz a zajištěná zpáteční přeprava lodí do Děčína.

Zájemci, kteří nevlastní vhodné plavidlo, ale disponují pojízdným bicyklem, se sejdou týž den v 10.30 hod před děčínským muzeem, kde bude v 11.00 hodin odstartován již 32. ročník legendární cyklistické akce „Tour de Schmilka“. Trasa bude vedena po cyklostezce též do Bad Schandau, kde se účastníci setkají s plavci a po rozloučení s létem absolvují cestu zpět do Děčína.

Pro účastníky cyklistické i lodní trasy jsou již tradičně připraveny účastnické diplomy. Vítány jsou dobové oblečky, historické stroje a dobrá nálada.