„Baletní drama jsem zvolila jako zpestření repertoáru po řadě pohádek, které moje Baletní studio Regina v posledních letech uvádělo. K náročnému tématu bylo také třeba dosáhnout určité zralosti baletního souboru. Tentokrát jsem obsazení volila pouze ze starších interpretů. Diváci tedy malé děti tančit neuvidí, protože by to vzhledem k jejich věku nebylo vhodné," vysvětluje Regina Holubová Blažková, majitelka studia, trenérka i choreografka.

Taneční soubor novinky přitom tvoří nejlepší interpreti z Ústí nad Labem, Děčína a z Litoměřic.

„Proroctví" je autorský baletní obrázek inspirovaný předpovědí o světové apokalypse. „V titulních rolích uvidíte Janu Saidlovou (14) a Martina Chlumského (15). Balet diváka upoutá krásnými duety s množstvím zvedaných póz," věří autorka inscenace.

„Dcery Bernardy Alby" je balet na motivy slavného díla Federica Garcíi Llorci Dům Bernardy Albové. Děj se odehrává ve staré španělské rodině přísně spoutané tradicemi a ovládané despotickou matkou.

„V titulních rolích zatančí Kateřina Voldánová (25) a Jakub Hlaváček (15). Jako Bernarda Alba se představí Miluše Čelobentičová, která diváka upoutá svým charismatickým projevem. Balet je zajímavý dějem i výraznými charaktery jednotlivých postav a množstvím tanců stylizovaných do španělského koloritu," dodává majitelka studia. Na inscenaci zve.