Ústecký Národní dům již v pátek 14. března od 20.00, Ludvíkovice u Děčína pak až 7. června 2014. To jsou hned dvě místa v Ústeckém kraji, kde v první polovině roku 2014 zahraje a zazpívá slavný český country zpěvák Tomáš Linka se svou skupinou Přímá linka. A tedy s kapelou, kterou tvoří někteří členové současné sestavy kapely Fešáci v čele s jejím kapelníkem Antonínem Kny.

Country Ústípátek 14. března 2014
Národní dům v Ústí
Zahrají:
Kliďánko (pop country Ústí)
Allan Mikušek (slovenská country legenda)
Tomáš Linka a Přímá linka + host Pavel Kaiser (Taxmeni)
www.portausti-festival.cz

Ludvíkovice nabídnou velké hity Tomáše Linky (ročník 1946) na pivovarském festivalu, ústecký Národní dům spolu s pořadateli ústeckého finále Porty 2014 láká na koncert nazvaný „Country Ústí - Pozvánka na Portu". Vedle Přímé linky ten večer návštěvníky pobaví také oblíbená domácí pop country kapela Kliďánko a velká slovenská country legenda Allan Mikušek. Ten byl velký kamarád Michala Tuřného, dokonce spolu nazpívali i duety, ale v Ústí vystoupí asi vůbec poprvé.

„Program věnovaný 45 letům profesionální kariéry Tomáše Linky je sestaven z jeho nejznámějších písní a je proložen historkami a vzpomínáním na jeho působení ve skupinách White Stars, Greenhorns, Fešáci, Kanafas a samozřejmě na svého kolegu, souseda z milovaných Hoštic u Volyně a kamaráda Michala Tučného," uvedl pro Deník Antonín Kny.

„Hostem Přímé linky v Národním domě bude Pavel Kaiser ze skupiny Taxmeni, který zpívá se souhlasem Pavla Brümmera jeho písničky," řekl ke koncertu Josef Vejlupek, pořadatel a organizátor finále Porty v Ústí nad Labem. „Koncert, který začne v pátek v 19.00, bude moderovat Jirka Jandásek . Vstupenky už jsou v předprodeji v recepci Domu kultury Ústí," dodal pro Deník Josef Vejlupek.