Návštěva 7. ročníku Globetrotter Days v pevnosti Königstein je povinností pro všechny příznivce outdooru a cestovatelských zážitků.

Tento tradiční festival, který se každoročně koná první týden v říjnu, nabídne nejen zajímavé cestovatelské přednášky o různých místech a zážitcích z celého světa, ale i kvalitní outdoorové vybavení.

„Budete si moci prohlédnout nebo zakoupit vše, co potřebujete na další trekkingová dobrodružství, od termosky, přes cepín až po stan. Svou nabídku Vám taktéž představí renomované specializované cestovky,“ zve na akci mluvčí areálu Susanne Gertoberens.

Beduínský čaj a vodní dýmka

V areálu pevnosti bude stát sedm metrů vysoká horolezecká stěna. V tuniském berberském stanu si návštěvníci budou moci pochutnat na voňavém beduínském čaji a relaxovat s vodní dýmkou.

Návštěvníci si jistě také nenechají ujít velké indiánské týpí nebo pavilón sdružení Africký dům ze saského Sebnitz. Venku na otevřeném ohni se budou péct chlebové placky a polní kuchyně restaurace pevnosti Königstein nabídne ostrou thajskou polévku. A nejen děti si jistě prohlédnou psí spřežení a alpaky.

V pěti sálech budou probíhat inspirativní a podnětné přednášky doprovázené fotografiemi, promítáním diapozitivů, které uspokojí každou cestovatelskou­ duši.

Témata sahají od himalájských štítů přes Patagonii, Kamčatku, Indonésii, Chile, Brazílii nebo Nový Zéland až po Etiopii, Tanzánii, Jižní Afriku a Mali.

Novinkami v tomto roce jsou např. přednášky o Liparských ostrovech, Kapverdách, Kolumbii, království Mustang nebo o okružních plavbách v Arktidě a Antarktidě.

Očkování proti žluté zimnci

„Do výšek Vás donesou přednášky o již klasických expedicích jako např. na Aconcagu, Elbrus, Pik Lenina nebo Muztagh Ata. Přednášky o zemích blízkých i vzdálených sice budou probíhat v němčině, ale přednášející rádi zodpoví Vaše dotazy, nebo Vám poradí, i v angličtině,“ dodala Gertoberens .

V sanitárních prostorech pevnosti pak lidé získají lékařské informace na cesty do tropických oblastí a mohou se zde levně i nechat očkovat např. proti žluté zimnici.

Cestovatelský festival „Globetrotter Days“ se koná v pevnosti Königstein ve dnech 3. a 4. října vždy od 10 do 18 hod. Vstup na festival je zdarma. Platí se jen normální vstupné do pevnosti ve výši 6 eur, zlevněné 4 eura.

Program ke i na internetové stránce www.globetrottertage.de.