„Je to spíš taková netradiční pohádka o kurážné princezně Anetě, která se nechce vdát za nešiku ze sousedství i když sňatek byl dávno domluvený,“ naznačil filmový příběh režisér Šmídmajer.

Tím zmiňovaným nešikou je princ Jeroným. „Na téhle pohádce se mi líbí právě to, že nepatří k těm tradičním, moralizujícím a výchovným. Je to spíš úsměvný a vtipný příběh. Proto jsem roli prince přijal rád,“ reagoval jeho představitel herec Jiří Mádl.

Dolským mlýnem byli filmaři nadšeni. „Je tady nádherně. Moc se mi tu líbí. A snad totéž si budou říkat diváci, až náš film zhlédnou. Tedy, snažíme se udělat všechno pro to, aby se líbil,“ nechala se slyšet Tereza Voříšková coby princezna Aneta během natáčení.

Kromě už uvedených herců si v pohádce zahráli i Zlata Adamovská, Miroslav Táborský, Petr Nárožný, Václav Postránecký, Václav Vydra a dokonce oscarový režisér Miloš Forman. Ten hraje čerta Erlebuba, který hlídá pekelnou bránu..

V Dolském mlýně, jenž patří k legendárním kulisám české pohádky, se točila před více než padesáti lety i Pyšná princezna. Po té nové tu zbyla památka, funkčí mlýnské kolo.

PŘIPOMEŇTE SI VE FOTOGALERII A NA VIDEO NATÁČENÍ V DOLSKÉM MLÝNĚ