Ve stejný den Michal David roztančí svůj velký narozeninový koncert v srdci krajské metropole v Letním kině v Ústí nad Labem. Vrací se sem po pár letech, ale není náhoda, že ho sem místní agentura Superkoncerty.cz zve.

KLIP VS CD

Minule tu točil videoklip, letos naopak příznivcům přiveze čerstvé album „Decibely lásky" (Supraphon, červen 2016). CD s hudbou ze stejnojmenného filmu vyjde v den, kdy do Ústí přijede. Je to pro „muzikálového krále" ideální příležitost nabídnout nám vlastní písně a hudbu z úspěšného filmu.

„Na novém albu je i hit Čuměj, čuměj, nekoukaj a pro ty, kteří přeci jen film neviděli, i tercet Karla Gotta, Ivy Janžurové a Michala Davida To stárnutí zrádné," řekl Deníku Zdeněk Brouček ze Supraphonu.

Album z Decibelů, to je 24 nových nahrávek hitmakera českého popu. Téměř 200 000 diváků je již v kinech vidělo a právě Davidova hudba byla od začátku největším tahákem. Na CD je 13 filmových songů v plných verzích. V 9 zpívá sólo či v duetech Michal David osobně.

Nabízí tak původní nové album po pěti letech. Krom singlu „Čuměj, čuměj, nekoukaj", obsahuje i další hity „Jsou rána tíživá" nebo „Happy Birthday To You".

Na nahrávce účinkují také další herci a zpěváci ze snímku. Snad všechny filmové písně Michala Davida se přitom staly natolik úspěšnými, že mnohdy překonaly popularitu filmu samotného. Již nyní je jasné, že i tento soundtrack bude díky jeho hlavnímu protagonistovi velmi dobře „fungovat" na diskotékách a při velkých show nejen v Česku.

GOTT I JANŽUROVÁ

Decibely lásky dál promítají kina v ČR i na Slovensku. Tři generace v něm prožívají své touhy, sny, naděje, zklamání a dál věří na přátelství i lásku a souznění.

Hraje tu plejáda českých hvězd jako ústřední protagonisté zde účinkují Rudolf Hrušínský nejmladší, Alžbeta Bartošová, Filip Cíl, Roman Vojtek, Petra Svoboda a Aneta Vrzalová. Vedle nich se ale objevují takové hvězdy jako Iva Janžurová, Rudolf Hrušínský ml., Václav Kopta, Lucie Vondráčková, Pavel Horváth a Karel Gott.

Lístky na Davida, jednotná cena je 390 Kč, nabízí DK Ústí i DK Litoměřice, Ticketstream, Infocentrum Roudnice a také Hypermarket Albert, Severní Terasa.