Rumburk - Jeden z největších koncertů pod jednou střechou – to je free Tibet. V sobotu 18. října se v rumburském domu kultury představí na čtyřech scénách osm kapel v čele se Skyline, osm dýdžejů, sdružení Potala, čajovna ve Vlnách a další aktéři.

„Rozhodli jsme se festival přestěhovat do Rumburku hlavně kvůli komfortu pro návštěvníky,“ uvedl Petr Bydžovský z občanského sdružení Attack from North, které koncert pořádá. „Dům kultury v Rumburku je nově zrekonstruovaný, je tam dobré ozvučení, perfektní světla a vůbec zázemí pro návštěvníky je skvělé,“ dodal Bydžovský. „Přeci jen Rumburk je kulturní centrum Šluknovského výběžku a okolí,“ dodal Bydžovský.

S lepším prostředím jde ruku v ruce i produkce festivalu. Jako hlavní kapela vystoupí pražští Skyline. „Pokoušeli jsme se o ně již loni, to ale kvůli úrazu kytaristy nevyšlo. Letos přijedou a jsme moc rádi. Jejich poslední deska je skvělá a koncertní vystoupení neopakovatelné. Zvláště, když jejich formaci doplnila charismatická zpěvačka Marka z Gaia Mesiah,“ nadšeně popisuje Bydžovský.

Mandrage (rock-pop, Plzeň), Houba (punk-rock, Ústí n. L.), X-left to die (nu-metal, Chomutov), Toxic People (north-cross, CZ), Discoballs (ska, Praha), Ion At An (emo-metal core, Kladno) a Self Sacrifice (crossover, Oleško) to jsou další kapely, které se postupně od 18.00 do 02.00 hodin vystřídají na podiu velkého sálu. „Mandrage je mladá kapela, co vylétla hodně rychle nahoru a nyní je ošlehaná z turné s Wanastovými Vjecmi. Houba, Toxic People a další to jsou koncertní stálice a X-left to die jsou zase vítězové tří prestižních hudebních soutěží. Osobně se těším i na Discoballs, taneční ska s krásnou zpěvačkou,“ přidal Jan Eminger z AFN.

Druhá stage nese název Pep-in stage a bude v cafe baru a přilehlém salónku. Zde zazní hlavně hip hop a na závěr i taneční hudba. Hvězdou bude ústecký raper Wuty, který zde představí projekt UL Farma, jehož debutová deska vyjde zrovna v říjnu. Doprovodí ho ústečtí dýdžejové Bebe, Mihai, Peca a rapeři Marcello a Novatori. Taneční hudbu přiveze Dj Ludweek.

Třetí scéna, kde najdete veškeré informace o Tibetu (mapy, fotografie, promítání filmu atd.), bude ve výstavní síni. Zde se představí i sdružení Potala, které provozuje stejnojmenný nadační fond podporující Tibet v různých směrech. Nebude chybět ani čajovna – skvělé čaje i z Tibetu vám opět doveze děčínská čajovna Ve Vlnách a opět zde bude možnost zakoupit nádhernou keramiku.

Čtvrtá scéna bude odpočinková (chill-out) ve velkém baru u hlavního sálu.

Vstupné bude v předprodeji 149 korun (předprodej bude probíhat v Knihkupectví Disk v Rumburku a Varnsdorfu od posledního týdne v září), na místě pak 199 korun.
Vše o koncertu naleznete na webové adrese: www.free-tibet.cz