Řadu akcí připravili pro turisty organizátoři provozu na Kozí dráze 
z Děčína do Telnice. Letos začínají 15. února masopustem.
Vlak vyjíždí z děčínského hlavního nádraží v 11.30 a míří do Telnice. Kdo z cestujících přijde v masce, dostane koblihu. V Telnici budou připraveny vepřové hody a pestrý program včetně pochování basy. K dobré náladě budou hrát děčínští Harcovníci. 
V ceně stopadesátikorunového jízdného je i občerstvení v Telnici.

„Zpět do Děčína pojedeme ve 13.30, kde bude program pokračovat v obchodním Centru Pivovar," sdělil Karel Mikolášek z pořádající Konzultační dopravní společnosti.

„Provoz dráhy finančně podporujeme a už se na masopust těšíme. Po dlouhé době projde Telnicí náš vlastní masopustní průvod. Dojdeme až na nádraží, kde přivítáme vlak a budeme mít společný program," uvedl starosta Telnice Jan Doubrava (Cesta změny).

„Kozí dráha je turisticky atraktivní záležitost. Naše město ji podporuje finanční dotací a podílíme se i na organizaci masopustu i dalších akcí," uvedla mluvčí Děčína Markéta Lakomá.

Vlak na Kozí dráhu vyjede 
i o MDŽ, na Velikonoce, Den dětí nebo na Mikuláše.

„Naplánovali jsme alespoň jednu akci v měsíci. Během letních prázdnin budeme jezdit každou neděli. Je to možné díky podpoře Ústeckého kraje, Děčína, obcí na trati a dalších sponzorů," dodal Mikolášek.

Program jízd v letošním roce15. února: Masopust
8. března: MDŽ
5. dubna: Velikonoce
3. května: Vlak hasič – záchranář
31. května: Dětský den
28. června: Den obnovení provozu
5. července až 30. srpna: Nedělní prázdninové jízdy
27. září: Železný oř Svatého Václava
25. října: Den Kozí dráhy
1. listopadu: Vlak duchů
6. prosince: Čertovský vlak