Máte řadu cen, která byla první? A které si nejvíc ceníte?
Ta první velká, cena Nočního proudu Českého rozhlasu, pro mě byla zásadní a motivující. Na ten den vzpomínám doteď. Bylo to v listopadu 2009 v Hotelu Ambassador na Václavském náměstí,  v Praze byla velká zima. Ale měl jsem pocit, že to, co dělám, má smysl a konečně to někdo ocenil.

A která z cen je pro vás nej?

Všechny, neumím vyzdvihnout jedinou, každá má svůj příběh a smysl. Ale chci vyzdvihnout  fanoušky, kteří mě podporují. Cenu Zpěváka roku TV Óčko mám  díky nim!

Na turné s Helenou

Čím teď žijete, na co se těšíte…
Finišuje turné s Helenou Vondráčkovou,  to je pro mě zkušenost a zážitek. Má skvělé publikum, vždy mě krásně uvede – to se to pak zpívá! Navíc ji mám rád i jako člověka. Vyvrcholí 22. prosince v Lucerně.  I tam mě čeká pět písniček a duet Kousek tvého já.
Nejvíc se těším se na svůj koncert ve středu 28. listopadu v DK Ústí. Bude to můj první velký koncert doma, budu mít super zvuk i světla
a přijede do Ústí Morava.

Rocková skupina Morava?
Ale ne. Jak jsem zjistil z Facebooku, na dvě stě lidí na mě do Ústí přijede z Moravy. Hlásí se z Ostravy i Olomouce, 
z Havířova, Karviné…  Tomu říkám fanoušci s velkým F!

Bude to doma, což je vždy fajn. Čím ještě bude ta show unikátní?
Unikátní bude premiérou  nové písně Broken Vow a živým představením mé koledy „Nádherná zář". Broken Vow psala zpěvačka Lara Fabian a skvěle ji produkoval David Foster pro Joshe Grobana. Teď doputovala až do Čech.
Tradicionál „Nádherná zář" jsem točil loni v prosinci jako dárek pro fanoušky k Vánocům (spokojený smích).

Těší mě hit Počítám

Když se ohlédnete za rokem, co v něm bylo hudebně nejlepší?
Je to rok plný úspěchů. Těší mě singl „Počítám", patřící k nejhranějším, i klip  se povedl. Roland Wranik ze Slovenska, ač je  mu jen osmnáct, odvedl jako režisér výbornou práci.

Bylo i něco, co vás mrzí?
Toho je spousta. Ale důležité je, že převládají klady a pořád se posouváme dál. Jedna věc mě ale překvapila, mám z ní radost. Byla to nominace na Anděla 2011 v kategorii Zpěvák roku. Je to zpětná vazba, že to, co dnes dělám, má smysl nejen pro mé fanoušky, ale i pro některé akademiky.

Zažil jste letos něco poprvé?
Prvně jsem zpíval v O2 Areně, a to před pop a soulovým zpěvákem Lionelem Richie
z USA. V tom mega prostoru jsem cítil, co to je pokora.

David Deyl.Problém se zvukem

Jaké to bylo oproti zpěvu před  Bluntem či Suzanne Vegou?
U všech zmíněných byla skvělá produkce. Zvlášť teď 
u Lionela, kdy mi přivezla česká firma špatnou zvukovou techniku a má zkouška se ze 30 minut protáhla na 120, se ke mně chovali skvěle!

Ale stejně to byly nervy, ne?
U Lionela byla atmosféra i v tak velkém prostoru komornější  než u Blunta. Ale nakonec Richie zvedl všechny ze židlí, lidi skákali čtyři metry vysoko (úsměv). A tréma? Měl jsem tu svou obvyklou, přirozenou, ale nervy díky pohodové atmosféře naštěstí ne.

Poprvé jste teď hostem turné Heleny Vondráčkové. Byla ale 
i nějaká show na náměstí, na kterou jen tak nezapomenete?
Koncertů a vystoupení bylo letos tolik, že nemůžu přesně říct, na co nezapomenu. Ale díky fanouškům je pro mě každé zpívání super. Umí udělat atmosféru, to se to pak zpívá!

„Oplatí" vám to někde někdy?
Věřím, že i pak se naskytne příležitost, kdy se s Helenkou zase potkáme na stejném pódiu. Nejde ale o oplácení, protože já jsem šťastný, že se turné mohu účastnit. Je to velká zkušenost, navíc má Helena skvělé publikum, takže mě baví každý koncert.

Bylo letos v muzice něco, co vás ohromilo, či to čekáte až s novou druhou deskou Bruno Marse?
Naprosto mě dostal Tiziano Ferro. Na dovolené v Itálii jsem si koupil jeho poslední desku a ta mě „totálně rozsekala". I na novou desku Bruna se samozřejmě moc těším!

Kapela? Rozumíme si

Co prozradíte k show a kapele?
Moji kapelu tvoří dva roky špičkoví muzikanti, kteří mají vystudovanou konzervatoř a myslím, že si rozumíme po hudební i lidské stránce. Jsou to Petr Šťastný (kytara), Ondra Veselý (bicí) a David Csenge (basa), všichni z Prahy.

Markus Tran, expřítel Ewy Farny, který s vámi točil album Zásah, už s vámi nehraje živě?
Jen občas jako host.

Přehrajete skladby z obou CD?
Zahrajeme všechny singly a skladby, které mají fanoušci nejraději. Budeme hrát tak dlouho, dokud nám síly vystačí! Dokud nepadneme.