Podruhé ve své historii mění legendární Rockfest Čtverec své působiště. V sobotu 29. června se neuskuteční jako obvykle 
v Dolní Poustevně, ale nově 
u pivovaru Kocour ve Varnsdorfu.

Tam se již úspěšně konaly dva ročníky jeho mladší zimní varianty.

„Důvodem je velmi slabá podpora, spíše nezájem ze strany radnice v Dolní Poustevně," uvedl za pořadatele Radek Sádovský.

„Je to určitě škoda, protože prostředí Čtverce má nejen dlouhou tradici, ale i neopakovatelnou atmosféru a pro Poustevnu to znamenalo dlouhodobou reklamu, dalece přesahující region našeho kraje. Pivovar Kocour ale zase přináší i možnost „mokré varianty" – do koncertní haly se v případě deště vejde až 
1 500 návštěvníků, což je, po zkušenostech z minulých ročníků, jistě velké plus," dodal Sádovský, jinak kytarista kapely Krleš, která na festivalu také vystoupí.

Co na to fanoušci? Například Dušan Blanár ze Šluknova chvíli nevěděl, co na to má říci. „Určitě je to velká škoda, na Čtverci to mělo svou atmosféru, ale třeba to bude dobrá akce i ve Varnsdorfu," doufá.

Mění se i tradiční termín – ze začátku srpna se Čtverec přesouvá na sobotu 29. června. Začátek je ve 14:00 hodin.

Na akci vystoupí kapely Visací Zámek, Krucipüsk, AC-DC Czech revival, Krleš, Toxic People a další. Po ukončení jsou zajištěny rozvozy autobusy do několika směrů, dle zájmu návštěvníků.

Na závěr je tu ale jedna dobrá zpráva:
„Radnice projevila lítost nad přesunutím akce a přislíbila spolupráci, takže se doufejme můžeme příští rok těšit na návrat Čtverce na Čtverec do Dolní Poustevny," uzavřel optimisticky Radek Sádovský.

Návštěvník festivalu Břetislav Šípal by to jistě uvítal:
„Když je to Rockfest Čtverec, tak by to mělo být v Dolní Poustevně, ne ve Varnsdorfu," napsal na facebookovou stránku festivalu.

Rockfest Čtverec
Místo: Pivovar Kocour Varnsdorf
Kdy: sobota 29. června ve 14 hodin
Vstupné: do 21. 6. je v předprodeji 250,- Kč, na místě v den akce 300,- Kč
Vystoupí: Visací Zámek, Krucipüsk, Krleš, AC-DC Czech Revival, Tchoři, 
Toxic People, Těla, Don Promillo (De), JZD, Jeph 76
Info: http://www.ctverec.cz/