Letošní pátý koncert „Zámeckých podvečerů s hudbou“ přináší významné zpestření hudebního života Děčína. Publikum může lákat rovněž fakt, že se hudbě otvírá další prostor zámku – barokní oranžérie. V ní se vůbec poprvé rozezní hudba, jež spojuje řadu hudebních druhů a žánrů, počínaje jazzem až po inspiraci klasickou hudbou.

Vibe Fantasy Trio je uskupení předních českých jazzmanů. Vibrafonista Radek Krampl je považován za následovníka světově proslulého Karla Velebného a spolupracuje s českými i světovými hudebníky jak v oblasti jazzu, tak moderní komorní hudby. Multiinstrumen­talista Tomáš Reindl má pověst nejen ojedinělého hráče na běžné bicí nástroje, ale především znalce etnických nástrojů z mnoha zemí světa (indická tabla, australská didžeridu ap.). Kontrabasista Petr Dvorský je vyhledávaným partnerem pro hostující zámořské sólisty a domácí i zahraniční uskupení.

Několikaletá souhra těchto muzikantských osobností nese skvělé výsledky nejen v interpretační spolupráci, ale je zároveň inspirací v oblasti kompozice a z ní vycházející improvizace. Trio Vibe Fantasy má záběr velmi široký, obsahuje prvky soulu, blues i latinskoamerické hudby s přesahem k plně soustředěným a vrcholně komunikativním free jazzovým improvizacím. Nástrojové obsazení rozšiřuje barevné a výrazové spektrum a do ryze jazzového projevu se tak dostávají neobvyklé techniky tvoření tónu i jiné specifické a dosud málo využívané možnosti hudebních nástrojů. Publikum dostává příležitost poslechnout si šest skladeb Radka Krampla a výjimečnost této hudební hostiny pak umocní prostor barokní oranžérie.

Zámecký podvečer s Vibe Fantasy potěší široký okruh hudbymilovného publika. Přijďte v úterý 14. července v 19 hodin. Přístup k zámecké oranžérii je z Dlouhé jízdy, kde přibližně v polovině odbočíte bránou na jižní terasy. Koncert se koná v uzavřeném prostoru, takže by jej neměly ohrozit rozmary počasí.

-fF-