Lístky na premiéru byly téměř vyprodány několik dní předem. Kino bude promítat film celý týden. Lístky ale rychle mizí.

Půlnoční premiéru zažili také fanoušci ve varnsdorfské Panoramě, která bude film promítat také celý týden. Třetím kinem na Děčínsku, kde můžete Harryho Pottera vidět ještě tento měsíc je Střelnice v Rumburku.

Děčínský Sněžník pojal premiéru opravdu velkolepě.

„Když jsem kontaktoval distributora kvůli poslednímu dílu ságy, dozvěděl jsem se, že nejbližším termínem pro premiéru ve všech kinech je čtvrtek 14. července. Hned nás napadlo uskutečnit promítání co nejdříve – tedy ve čtvrtek, jednu minutu po půlnoci,“ vysvětluje důvody netradičního času ředitel kina Martin Pošta.

Výborná atmosféra vznikla v sále i díky nápadu rozdávat popcorn zdarma každému, kdo přišel na premiéru v tradičním čarodějnickém klobouku. Ve středu od 21 hodin večer Sněžník navíc uvedl první část Relikvie smrti. Návštěvníci tak zažili filmový mini maraton.

„Volala mi jedna z divaček, která zaslechla, že den předem budeme promítat právě první část. Byla to fáma, ale zaujala mě natolik, že jsem se rozhodl ji uskutečnit,“ popisuje Pošta zrod tohoto nápadu.

Zatímco první díl byl vysílán klasicky, druhý měl již populární formát 3D. Diváci tak sledovali plných 276 minut napínavého děje naráz.

„K Harrymu Potterovi se vrátíme ještě v září v rámci repríz. Zvažujeme to pojmout jako maraton všech dílů, pokud se nám je podaří získat od distributora,“ uklidňuje Martin Pošta všechny, které rozesmutněl nápis na filmových plakátech „Vše končí 14.7. !“

Autor: Iva Zítková