Letos se v Mikulášovicích v sobotu 19. října uskuteční již jubilejní 15. ročník Fesivalu free Tibet. Proto jsme se vám rozhodli tento dnes již kultovní festival blíže představit.

První ročník se konal v Mikulášovicích, druhý ale organizátoři museli přesunout do Rumburka.

„V Mikulášovicích v roce 2000 přestal místní kulturák fungovat, proto jsme druhý ročník udělali v tehdy legendárním rumburském rockovém klubu Netopýr, který paradoxně sídlil pod školní tělocvičnou," uvedl Eminger.

„Nikdo nevěděl, kolik přijde lidí. Ještě k tomu kousek vedle hrála populární liberecká kapela Těla. Nakonec neměla šanci, na Tibet přišlo asi dvě stě lidí, rockový klub byl totálně plný a na Těla nikdo nepřišel," usmíval se Eminger.

Festival free Tibet II se uskutečnil v Rumburku a vystoupili tam opět i Toxic People.

Kromě Mewy na festivalu vystoupily kapely Toxic People, Totální výprodej koberců, Kohout plaší smrt a Nijak.

Pořadatelé z Attack from North opět rozdali návštěvníkům několik desítek letáčků, které se věnovaly situaci v okupovaném Tibetu.

„Nevěděli jsme, co můžeme od přestěhovaného festivalu čekat, ale lidí přišlo dost, atmosféra byla perfektní, takže se to povedlo. Ale pořád tehdy ještě šlo o vcelku malý festival, který jsme mohli organizovat ve dvou lidech a připravovat ho třeba jen tři týdny," dodal Eminger.

Proč na třetí ročník nepřijela do Rumburka hlavní kapela Cosmetic Punk? Co vyvedla na pódiu ústecká partička V.N.P., že se za ni pořadatelé museli stydět? To a další zajímavosti se dozvíte ve třetím dílu našeho pátečního seriálu 16. srpna.

Festival free Tibet XV.
Festival se uskuteční na čtyřech scénách v sobotu 19. října v mikulášovickém kulturním domu. Vystoupí například kapely Rybičky 48, Koblížc!,Prague Conspiracy,Faces are Fiction, Toxic People nebo Hustej Wimpy. Více info na free-tibet.cz