Její minulé album má souvislý příběh, to poslední The Good The Bad And Rock and Roll (2014) je parafrází na název slavného westernu od Serge Leoneho. Tato deska vidí rokenrol jako názor i jako životní styl.

MĚNIT HO UŽ NEMÁ CENU

A že „Některá provizoria bývají trvalá"? To dokazuje fakt, že jméno Destroyself má kapela 23 let. „Už to ani nemá cenu měnit," tvrdí MTT, kapelník, kytarista i zpěvák. Spolu s ním píše hudbu celé trio, tedy i Pepino (bicí) a Kalda (basa, zpěv). Kapelník učí na učňáku v Děčíně a píše texty, prý i terapeutické.

„Obejmi mě, vždyť doba je tak nejistá," zpívá sám v Therapy, písni plné touhy. Vyznáním hudbě je text „Nech se spálit". „Je to jako vlna za vlnou, nemáš šanci jak uniknout, tak se nechej uhranout, ty tóny tě spálej."

Lídra mrzí, že už jeho studenti neposlouchají tolik žánrů jako dřív, zmizela barevnost a nastoupila uniformita hip hopu.

K písničce „Rakev ti nesou" MTT říká: „Jen se rozmysli, jestli chceš dělat rokenrol, nebo jít s davem. Ta rakev symbolizuje úmrtí rokenrolu v duši posluchače."

JERRY LEE LEWIS I CASH

Píseň Krvavý Cadillac souvisí s režiséry Rodriguezem a Tarantinem, ale ještě víc připomíná životopisné filmy o pionýrech rokenrolu Jerry Lee Lewisovi a countrymanovi Johnny Cashovi.

„Jezdili první americký rokenrolový turné a žili z ruky do huby. Jerry měl ruce od kláves rozedřený do krve, káru od ní měl upatlanou, tak si to alespoň představuji. Hudbu dělali od srdce, na dřeň," říká MTT.

Dřív měli thrashoví Destroyself humoru víc, zněl i písničkami legendární děčínské punkové kapely Čtyři promile, které složili hold v podobě tribut desky.

VĚCI PŘEHODNOTÍŠ…

„Vtípky nám nepatrně došly, když se nám narodily děti. Člověk je nucenej některý věci přehodnotit. Je to znát na naší desce z roku 2009," přiznává Michal.

Na poslední desce DSF se dost odráží dění okolo děčínského klubu Zarabanda, kde je MTT roky hodně aktivní. Točit desky ale dál jezdí až na Slovensko, kde má trio spřáteleného zvukaře Mira Paloviče. A věřte, to souznění je na jejich albech znát.

„Festival Útulek fest máme rádi, rádi jeho pořadatele Emilia Dvořáka podpoříme v čemkoli. Je jeden z nejnadšenějších lidí v kultuře na Ústecku. Útulku zahrajeme v sobotu odpoledne na hradě Střekov průřez našeho repertoáru," dodal lídr Destroyself.