Před několika dny byla zahájena divadelní sezona Městského divadla Děčín. Nyní se publiku nabízí jedinečná příležitost stát se účastníky otevření koncertní sezony. Kruh přátel hudby zahajuje nový abonentní cyklus a prvním hostem bude významné těleso – Klavírní trio ArteMiss.

Název naznačuje, že se můžeme těšit na setkání se souborem v dívčím obsazení, ale zároveň upozorňuje, že klavír, housle a violoncello rozezní trojice interpretek, zaručujících skutečný umělecký zážitek. ArteMiss trio patří ke komorním tělesům, reprezentujícím na nejvyšším stupni českou interpretační školu. O tom svědčí jak vynikající úspěchy v prestižních mezinárodních soutěžích, tak velký zájem koncertních pořadatelů u nás i v zahraničí.

Děčínskému publiku se představí v zajímavě koncipovaném programu. Klavírní trio jako hudební forma se prosadilo v době klasicizmu, a tak zařazení Mozartova Tria C dur je ukázkou dokonalého díla ve vyrovnanosti souzvuku trojice nástrojů. Následující Trio d moll Felixe Mendelssohna-Bartholdyho dosvědčuje dokonalé zvládnutí klasicistní formy, obohacené romantickou citovostí a zpěvností. Bergerettes Bohuslava Martinů dokazují životnost formy i v hudbě moderního věku, neboť inspiraci starofrancouzskými popěvky umocňuje atmosféra pařížské umělecké avantgardy 30. let minulého století, v níž probleskují ohlasy opojného jazzu či vášnivého tanga.

Program i umělecké renomé Klavírního tria ArteMiss zaručují, že koncert nové sezony, v níž nás čeká řada renomovaných těles i ansámblů (např. houslista Pavel Šporcl, klavírista Martin Kasík, Zemlinského kvarteto či rakouský Acies Quartet), bude skutečně efektním i důstojným vstupem do světa umělecké kvality a hudební krásy.

Zveme předplatitele skupiny K i další zájemce do divadla ve středu 7. října od 19.00.

Rudolf Felzmann