Program
Pondělí 19.5.

18:00 Sportovci plavou /plavecký areál Děčín/
Zástupci BK Děčín, HC Děčín, Řezu Děčín a Box Děčín v plavecké štafetě ve prospěch
charity.

Středa 21.5.

19:00 Nezmaři /Společenský dům Střelnice/
Koncert. Vstupné: 80, 90, 100,- Kč.

Pátek 23.5.

9:00 Slavnostní zahájení Bambiriády 2008 /Smetanovo nábřeží/
Celodenní prezentace roční činnosti volnočasových aktivit MŠ, ZŠ, SŠ, školních klubů, družin a sdružení pracujících s dětmi a mládeží ve volném čase. Konec programu v 18.00 hodin. Vstup: zdarma.

Sobota 24.5.

10:00 Bambiriáda – /Smetanovo nábřeží/
Hlavní program. Pestrý festival pódiových vystoupení souborů, hudebních skupin, prezentace
organizací pracujících s dětmi. Konec programu v 18.00 hodin. Vstup: zdarma.

10:00 Streetball mania 2008 /parkoviště pod Atlantikem/
Konec programu v 16.00 hodin. Vstup: zdarma.

11:00 Ukázky soutěží a dovedností čtyřnohých kamarádů – AGILITY spolu s nabídkou činnosti psího útulku v Děčíně.

HUDEBNÍ FESTIVAL LABE /17.5. Smetanovo nábřeží/

11:00 Buf and That Sort of Stuff
12:00 Revolution
13:10 Lucie Revival
14:40 No Name
16:10 Headline
17:15 Buf and That Sort of Stuff
18:00 Václav Neckář
19:05 Inflagranti
20:10 Lucie Bílá
22:00 Laser show
22:15 Jumping Drums
23:10 Pražský výběr II.

Prosíme, abyste respektovali možné posuny v programu. Děkujeme za pochopení.Městské slavnosti Děčín – doplňující informace
15. – 25.května 2008

Historický trh májový

Letošní trh zahájí hrabě Maxmilián Thun (1638–1701) se svou chotí, hraběnkou Marií. Hrabě Maxmilián byl významnou postavou na císařském dvoře a ve své době uskutečnil barokní přestavbu děčínského zámku. Mimo jiné nechal vybudovat Dlouhou jízdu, Růžovou zahradu a zámecký kostel sv. Kříže. Místo a termín: zámek Děčín, 17.-18.května.

Děčínská kotva 2008

37.ročník Mistrovství floristů České republiky
Místo a termín: areál děčínského zámku,15.-18.května.
Mimořádný tip: navštivte též botanickou zahradu v Libverdě, v květnu je nejkrásnější! Celý víkend od 10 – 17 hodin. Vstup zdarma.

Divadelní Děčín / Třebíč 2008

Celostátní přehlídka amatérského divadla, v Děčíně již podruhé. Kdo postoupí do Hronova?
Místo a termín: Městské divadlo Děčín, 15.-18.května.
Vstupné: 50,- Kč.

Adrenalin Challenge

8. ročník největší a nejlepší adrenalinové akce v ČR. Pozor změna - divácký den je v sobotu. Vyzkoušejte si nejatraktivnější traverz přes kaňon Labe a některé další disciplíny. V neděli budou tříčlenné týmy absolvovat všechny disciplíny. Doprovodný program: breakdance, beatbox, barmanská show, karate, powerride, atrakce pro děti a další. Podrobnější informace a přihlášky naleznete na www.adrenalinchallenge.cz. Místo a termín: Smetanovo nábřeží,17.-18.května.

Jet Ski Grand Prix Ústí nad Labem – Děčín

Distanční závod vodních skútrů, který nemá ve svém odvětví obdoby. Ve dvou rozjížďkách se představí cca 60 jezdců. Závod je oficiálním otevřeným mezinárodním Mistrovstvím ČR. Titul udělí Závodní asociace vodních skútrů a účastnit se ho tedy budou i závodníci ze zahraničí. Na Labi doplní program exhibice freestylu na vodních skútrech v podání dvojnásobného Mistra ČR, vítěze evropského poháru 2007 a 6. muže mistrovství světa 2007 Václava Žáčka. Také zájemci z řad diváků si budou moci vyzkoušet jízdu na vodním skútru a na Labi se předvedou i wakeboardy a další vodní sporty a atrakce. Podrobnější informace: www.freestyler.cz. Místo a termín: Labe, Smetanovo nábřeží,18.května.

Streetball mania

8. ročník Českého poháru ve streetballu pod oficiální záštitou České streetballové federace, turnaj bude zároveň již 13. ročníkem „Labského streetballového poháru“. Nejlepší týmy ze všech kategorií postoupí do celostátního finále, které se bude konat tradičně v Praze. Doprovodný program turnaje: atraktivní soutěže pro hráče a diváky o hodnotné ceny – smečování, 3 pt shootout, 1 on 1, freestyle apod. Exhibice špičkových českých sportovců a interpretů na centrálním kurtu – freestyle, footbag, Bike Trial, breakdance, aerobic, karate, cheerleaders, DJ´s - Hip hop, vodní skútry a další. Podrobnější informace a přihlášky naleznete na webových stránkách: www.streetball-mania.cz
Místo a termín: parkoviště pod Atlantikem, 24.května.

Bambiriáda 2008

Jubilejní 10. ročník Bambiriády proběhne pod mottem "Nestůj, pojď se přidat! Máš právo mít
kamarády". Bambiriáda je určena pro všechny děti, které se chtějí přijít podívat, něco si vyzkoušet, něco se naučit, něco si zahrát. Je také i pro rodiče s dětmi, pro školy a pro každého, kdo se nechce nudit nebo sedět u televize. Děti tak samy mohou zjistit, co by je nejvíce bavilo a zajímalo a následně si mohou vybrat pravidelnou aktivitu pro svůj volný čas. Další informace a doprovodné akce: www.bambiriada.cz. Místo a termín: Smetanovo nábřeží, 23.-24.května.

Akce cihla

Akce cihla pomáhá lidem s mentálním postižením na cestě k samostatnosti a nezávislosti, na cestě k běžnému životu mimo velké ústavy. Tito lidé mohou s potřebnou pomocí žít v běžném prostředí uprostřed ostatních lidí, pečovat o svojí domácnost, pracovat, rozvíjet svoje schopnosti. Prodej lístků na Městské slavnosti Děčín pro vás zajišťují právě oni. V rámci Akce cihla se v Děčíně uskuteční Ozvěny festivalu Jeden svět. Filmy Jednoho světa stejně jako Akce cihla „otevírají oči“ a nutí k zamyšlení nad konkrétními lidskými osudy a nabourávají zažité stereotypy ve společnosti. Občanské sdružení Jurta je pořadatelem Akce cihla již čtvrtým rokem. Více na www.jurta.cz (pořadatel akce). „Zakoupením cihly nám pomáháte žít stejný život, jako je ten váš. Děkujeme!“. Místo a termín: Křížová ulice,17.května.