Každopádně se skupina, která se dříve jmenovala Nijak, vyznačuje pohodou, nenuceností a vyzařujícím klidem. Po roce se tato kapela opět dala dohromady a koncertuje. O nových muzikantech a plánech kapely nám vyprávěl kytarista Honza Dvořák a bubeník Mafi.

Neměli jste zrovna dobrý rok, pověz, jak to s vámi vypadá teď?

Honza: Opustil nás zpěvák Rob Burns a posléze i bubeník. Činnost kapely se téměř na rok zastavila až jsme se seznámili s Jitkou Benešovou, barovou pěvkyní. A na bicí začal hrát náš dávný kamarád Jirka „Mafi“ Marciňák. Lidsky i muzikantsky jsme si padli do oka hned na první pohled. To velmi akcelerovalo dění a kapele, připravujeme nové promo, skládáme nový materiál na další desku, sháníme koncerty.

Trochu se zastavíme u nových písní. Diskotékové rytmy, syntetizátory ala osmdesátá léta, není to trochu populizmus? Nechcete se vést na módní vlně retra?

Honza: Taneční prvky jsme chtěl zakomponovat do naší hudby už dlouho, ale nebylo je možno prosadit v kapele. Až teď to vytrysklo v plné síle na povrch. No a na módní vlně retra bychom se rádi svezli, leč už jsme sami retro. Takže „lets go dance rock“.

Každá vaše nahrávka byla jiná od jižanského rocku až k britské kytarovce. Jaká tedy bude ta nová?

Honza: Jak už jsem řekl, bude více taneční, více prostoru dostanou klávesy. Bude to prostě více diskotéková záležitost, ale jak se znám bude v tom také dost jazzu. A navíc, přibude českých textů.

Kdy si poslechneme novou desku?

Honza: Tuším na přelomu března a dubna budeme ve studiu Fonografik točit singl a vzápětí na to videoklip. A desku bychom rádi natočili do léta. Určitě muziku pověsíme na web, rádi bychom měli i lisované CD, možná jen jako sběratelskou sérii, ale to závisí na tom jak pochodíme se singlem. Rozhodně máme v plánu desku natočit.

Mafi,jak se hard-core zpěvák stane bubeníkem jazzrockové kapely?

Mafi: Nechá se sterilizovat? Ne, to je samozřejmě legrace. Potkal jsem Jendu, který si postěžoval že nemá bubeníka. Tak jsem koupil bubny a hraju.

Jen tak?

Mafi: Ano a za měsíc jsme měli první koncert.

Jak ses s tím hudebně srovnal?

Mafi: Jsem dělník, kluci mi nastínějí jakou mají představu rytmiky no a já to zahraji. Jinak s tím problém nemám. Samozřejmě pořád poslouchám metal, ale moje hudební spektrum je široké.

Historie By No Means
V roce 1995 zakládají bratři Dvořákové kapelu Nijak. Stylově na pomezí rocku a country. Vždyť také v začátcích vystupují i na portě. V roce 1999 vydávají demo Reservé. V přelomu století se ke kapele připojuje zpěvák a hráč na foukací harmoniku Heat Dollar (z USA). Vydávají desku By No Means (2002), plnou „dálničních balad“ až po okraj naložených jižanským rockem.
2004 – Heat se vrací zpátky do států a na jeho místo nastupuje Robb Burns (z Kanady). Do kapely přichází klávesák Roman Winter. V roce 2005 vydávají desku Choosing Mood. Zajímavou poslechovku kombinující rock s jazzovými prvky, ochucenou irským kořením.
2007 – Rob se vrací zpátky do Kanady, ještě předtím natočí s B.N.M. Demo 07, které lze označil nálepkou Irish.