Velký country & bluegrass koncert na podporu dětského domova na Severní Terase hostí v pátek večer Národní dům v Ústí.

Za úspěšným charitativním projektem stojí místní hudebník a manažer Jan Moucha plus bluegrassová skupina Blue Eyes z Ústí nad Labem.

Za uplynulých 12 ročníků se podařilo dětskému domovu předat částku v celkové výši 183.000 korun. V letošním roce se jedná o koncert s pořadovým číslem 13, proto se pořadatelé rozhodli koncert uspořádat přímo v pátek třináctého prosince.

„To aby se to dobře pamatovalo. Třináctý ročník, třináctého v pátek," směje se Jan Moucha. „Navíc onu třináctku vnímáme jako magické číslo. Znám spoustu lidí, kteří datum třináctého, pátek, vnímají jako malou katastrofu. Ano, zejména těmto pověrčivý doporučuji náš charitativní koncert navštívit. Na vlastní oči uvidí, jak báječný to může den," říká.

Black Jack i Náplava

Letos se v sále Národního domu v Ústí představí skupiny Black Jack z Českých Budějovic, legendární domácí Náplava i pořádající Blue Eyes. Dvě hostující skupiny představil Jan Moucha:

„Black Jack (nepleťte si je ale s ústeckou heavy rockovou partou New Black Jack pozn. autora) zahrají tradiční bluegrass s přesahem do modernějšího pojetí bluegrassu. Jsou instrumentálně velmi zdatní, mají velmi dobré vokály. Získali ceny na mnoha významných festivalech Evropy, dlouhodobě k české bluegrassové špičce," vysvětluje Jan Moucha. „Na obsazení skupiny pro náš koncert jsme pracovali již minulé roky, ale až letos to konečně vyšlo," doplňuje Marcela Muška Salaková, spolupořadatelka.

„Náplava z Ústí slaví 40 let vzniku. Mám tuhle kapelu rád. Vnímám ji jako českou trampskou legendu, která se výrazně zasloužila o rozvoj a udržení tradice české trampské písničky. Našemu výbornému publiku se vystoupení Náplavy určitě líbit," věří Jan.

Kam pro lístky

Všem příznivcům country a bluegrassu připomínáme, že koncert začíná již v 19.00. „Vstupenky na něj jsou v předprodeji v pokladně Domu kultury v Ústí a v cukrárně Barborka," říkají pořadatelé.

Loni za výtěžek ve výši 13.730 Kč domov nakoupil vodácké vybavení (pádla a vesty). Letos bude výtěžek použit na nákup sportovního vybavení, konkrétně lyží na běžecké lyžování pro děti z Domova na Severní Terase.