Již tuto neděli se na řadě náměstí ve městech a obcích na Děčínsku rozzáří vánoční stromy. Je totiž první adventní neděle. Děčínský deník vám přináší přehled programu adventní neděle v některých městech.

Benešov nad Pl.

V Rodinném centru Medvídek v Benešově se uskuteční v sobotu 26. listopadu od 10 hodin Vánoční tvořivá dílna. V 17 hodin je pak na benešovském náměstí na programu slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

Krásná Lípa

V sobotu 26. listopadu zaplní krásnolipské Křinické náměstí Adventní jarmark, který začne v 10 hodin. Krátce před 16. hodinou vystoupí před Domem Českého Švýcarska folklorní soubor Křiničánek a skupina Kvíltet. Strom by měl být rozsvícen ve čtvrt na pět.

Mikulášovice

Po dobu čtyř adventní týdnů bude stát v Mikulášovicích na náměstí statný smrk věnovaný manželi Bláhovými. Slavnostně bude rozsvícen v sobotu 26. listopadu a hlavní program začne v 17 hodin.

Rumburk

Sobotnímu programu v Rumburku budou vládnout adventní trhy na Lužickém náměstí. Na jejich konci bude přibližně v 17 hodin rozsvícen vánoční strom. O sobotách si bude možné prohlédnout klášterní betlém v kostele sv. Vavřince a výstavu betlémů v muzeu. Vrcholem prvního adventu bude koncert sboru Schola Gregoriana Pragensis v kostele sv. Bartoloměje. V dalších adventních dnech bude otevřen od 7. do 10. prosince předvánoční dobročinný bazar v domečku Na Kopečku. V aule rumburského gymnázia vystoupí s vánočními koncerty Rumburský komorní orchestr a žáci základní umělecké školy.

Na 26. prosince je přichystána do kostela sv. Vavřince Česká mše vánoční J.J. Ryby.

Šluknov

První adventní neděli si budete moci vyzkoušet na Šluknovském zámku vyrobit vlastní adventní věnec a další vánoční ozdoby. Slavnostní požehnání adventním věncům se uskuteční od 16 hodin v kostele sv. Václava.

Další dva adventní víkendy se ve Šluknově představí loutková pohádka a dětská show. Poslední advent pak na zámku bude věnován staročeským Vánocům a vánočním zvykům.

Vánoční strom bude slavnostně rozsvícen v 17 hodin v pátek 2. prosince na náměstí Míru.

Od 25. listopadu si bude možné prohlédnout každou sobotu betlémy mezi 14. a 16. hodinou v kostele sv. Václava právě na výstavě betlémů.

Varnsdorf

Také ve Varnsdorfu rozsvítí v neděli v 17 hodin vánoční strom, který bude stát v parku u Městského centra kultury a vzdělávání.

Do řady měst přijede krátce před vánočními svátky Betlémské světlo. To zažehli skauti v Betlémě a rozvážejí jej po celé Evropě. Již 17. prosince skauti přivezou Betlémské světlo do Děčína a zažehnou jej v glorietu Růžové zahrady. O pět dní později dorazí v půl páté odpoledne světlo také do rumburského kostela sv. Vavřince.