Advent je čas dobročinnosti, pokory, štědrosti. Dokazují to i benefiční koncerty, které bude hostit Ústecký kraj. První, na který dnes Deník zve o 1. adventní neděli 1. prosince na státním zámku v Benešově nad Ploučnicí, pomůže děčínskému útulku pro opuštěná zvířata.

Zámek zvířatům

Na zámku se představí Yxes Joke, kapela ze ZŠ Na Stráni Děčín od 17.00 zahraje koledy v budově Horního zámku, vstupné je 20 Kč. „Víme, že provoz zařízení pro opuštěná zvířata není lehký. Proto chceme uspořádat Vánoce i těmto tvorům," uvedl kastelán zámku Zdeněk Henig.

„Peníze po nikom nechceme, to ne. Ale lidé mohou v centrálním registru zakoupit čip a ten prostřednictvím zámku věnovat právě našemu zařízení. Čip lze pořídit už od 100 Kč. A potřebujeme také dezinfekční, odčervovací a odblešovací prostředky, tenké deky, granule pro štěňata a koťata a pro psy s vysokou zátěží," vypočítala vedoucí děčínského útulku Evelína Jahelková s tím, že útulek bude rád za jakoukoli pomoc. Dárky pro opuštěná zvířata lze nosit i do městského kina, v neděli 1. prosince na mikulášskou besídku.

Na Jiřího Schmitzera

Benefiční koncert Jiřího Schmitzera pro Hospic svatého Štěpána v Litoměřicích bude hostit v úterý 3. prosince od 18.00 Konferenční sál Hradu Litoměřice. Vstupenky si můžete zakoupit v kanceláři informačního centra Hradu Litoměřice. „Neváhejte a přijďte podpořit dobrou věc. Těšíme se na vás," zve na folkový koncert Irena Vodičková, tisková mluvčí litoměřického hospicu.

Již 13. ročník Charitativního koncertu pro Dětský domov na Severní Terase v Ústí nad Labem chystá na pátek 13. prosince od 19.00 ústecká bluegrassová skupina Blue Eyes. Deník o tom informovala její muzikantka Marcela Salaková Mouchová. Její kapela je nejen spolupořadatelem tohoto charitativního projektu, ale i pořadatelem tradičních bluegrassových večerů v Ústí nad Labem a jednou z jistot bluegrassové scény na severu Čech.

Charita s Náplavou

„Tentokrát zveme pražskou skupinu Black Jack, prezentující bluegrass na pomezí tradičního a moderního stylu. Na scéně evropského bluegrassu se pohybuje již 15. rok, byla několikrát oceněna na významných evropských festivalech. A nesmí chybět ani Náplava z Ústí nad Labem, velká trampská legenda slavící letos 40 let své existence," prozradila hudebnice přezdívaná mezi přáteli Muška.

Více je o 13. benefici na webu http://blue-eyes.wz.cz

The Boom s Marsyas

Velké co do atmosféry i účasti to bude v sobotu 14. prosince od 19.30 ve velkém sále ústeckého Domu kultury. Ústecká hudební skupina The Boom Beatles Revival Band si sem zve českou hudební legendu Marsyas. Kapelu okolo zpěvačky Zuzany Michnové a zpěváka a kytaristy Oskara Petra, která tento rok slaví již 40. výročí vzniku.

Ale ani The Boom, kapela hrající hity legendárních Beatles s orchestrem i bez, není žádný nováček. Vždyť její vánoční benefice, jejíž výtěžek půjde opět na ústeckou onkologii a jejímž generálním partnerem je Adler Czech, a. s., má letos již 23. ročník!

Po show Marsyas zahrají The Boom se svým orchestrem skladby z pozdějšího období The Beatles a na závěr hity z počátků beatlemánie. Navíc v přísálí výstava fotografií z historie skupiny.

„Výtěžek koncertu po odečtení nákladů bude věnován na konto komplexního onkologického centra Masarykovy nemocnice v Ústí," řekl Hynek Verner, bubeník The Boom. Vstupenky budou od 1. 12. v předprodeji za 180 v DK Ústí, v CK Neckermann, v prodejně Jasmína na Lidickém náměstí či v Infocentru v Paláci Zdar. V den koncertu bude cena vstupenky 250 Kč.