Radost z muzicírování, odvaha pustit se do něčeho nového, nadšení, překračování žánrových hranic, všechna tato slova můžeme použít pokud se snažíme popsat produkci tria Bardolino, které ve čtvrtek 23. září vystoupí v barokní oranžerii děčínského zámku. „Na závěr letošního cyklu Zámecké podvečery s hudbou jsme vybrali jedno z nejoriginálnějších současných uskupení. V jejich hudebním projevu se citlivě mísí klasická hudba s folklorními vlivy a jazzem. Brilantní hru na jednotlivé nástroje doplňuje i zpěv,“ říká Miloš Vavřička ze Zámku Děčín.

Trio Bardolino tvoří trojice skutečných mistrů na jednotlivé nástroje. Houslista Petr Fischer je spoluzakladatelem Škampova kvarteta a také vítězem mezinárodní soutěže v interpretaci komorní hudby v italském Trapani. Perkusista Camilo Caller je známý především ze skupiny KOA, dříve hrával v kapelách Šum svistu a Laura a její tygři a spolupracoval například s Lenkou Filipovou, Čechomorem nebo Českou filharmonií. A konečně violoncellistka Margit Klepáčová je mimo jiné bývalou členkou ženského smyčcového kvarteta Vítězslavy Kaprálové. Skupina Bardolino ovšem není souborem pouze interpretačním, ale také autorským. V jejím repertoáru najdeme jak díla Leoše Janáčka či Bohuslava Martinů, originální kompozice Ivy Bittové, tak vlastní skladby Petra Fišera a Margit Klepáčové.

„Bardolino letos s velkým úspěchem koncertovalo například v Řecku, nebo Velké Británii. V nejbližší době se také na trhu objeví jejich první CD. Jsme proto velmi rádi, že přijali naše pozvání k vystoupení na děčínském zámku,“ dodává Vavřička.

Vystoupení tria Bardolino se uskuteční ve čtvrtek 23. září od 19 hodin v zámecké oranžerii na jižních terasách. Vstupenky můžete zakoupit v pokladně zámku či v rámci prodejní sítě Vstupenka Děčín.