Jean-Paul Bourelly (Miles Davis), Darryl Jones (Rolling Stones) & Will Calhoun (Living Colour). Ti tři vystoupí v úterý 14. února od 20.00 v Národním domě v Ústí jako trio Black Stone Riders. Jejich písně slibují: „Bude to zážitek!“ A pořadatel Pavel Hruška potvrzuje: „Kapela zahraje originální směs rocku, funku, jazzu a junglu, jakou jste ještě nikdy neslyšeli!“

„Hraní s Rolling Stones je tak velká zábava, jakou si jen dokážete představit. Jako skvělí muzikanti i inteligentní lidé si dokáží každé turné náležitě užít,“ říká Jones, který v roce 1996 střídal na pozici basáka Billa Wyman ve slavné kapele Rolling Stones.

Jean-Paul Bourelly (kytara, zpěv) z Chicaga, považovaný díky své divoké hře na kytaru za nástupce Jimi Hendrixe, je znám jako dlouholetý spolupracovník (dnes bohužel již zesnulé) legendy světové jazzové trubky Milese Davise.

A Will Calhoun, citlivá bubenická „mašina“ z rasta funky crossoverových legend Living Colour (USA)? Nebude hrát v Ústí poprvé, už si jeho paliček užil Mezinárodní jazz and blues festival, když tu s jinou kapelou hostoval.

Ale už k písničkám samotným. Uvolněná atmosféra, jistá rytmika, dlouhatánské náladotvorné kytarové sólo a vyprávěný, ale spíš soulový než hip hopový zpěv tak vypadá „Funktocomatik“, song kapely Black Stone Riders. Může spíš působit dojmem klasického jamu, ale i ten je na koncert ideální.

Pevnější strukturu i „souvislý“ text má „blekrajdeří“! heavy blues „Radiance of Pure Reality“. Vévodí mu příjemný Bourellyho hlas, krapet naříkavý ale sebejistý, ani zde kytarista svůj nástroj nešetří a přidává i dlouhé sólo, svou specialitu. Ví, kde přidat i kde ubrat, jen evidentně neví, kdy skončit. Další fajn koncertní číslo, zvlášť, zpívají-li mu ještě spoluhráči sbory. Ze songu je tak o to víc citovka, kterou ani něžné pohlaví nepohrdne. A s Truth of Power, třetí ukázkou společné hudby tria, přichází víc tvrdosti a exprese i ve zpěvu. I díky ní je evidentní, že ani ústecký koncert nebude jen ke snění, že je v této kapele spousta energie namířené správným směrem, že má co říci.

Stalo se již pravidlem, že nám Národní dům většinou už zkraje roku servíruje hudební Zážitek světových kvalit. Takže i letos už za pár dnů!