Silvestrovské oslavy prožívá každý zcela odlišným způsobem. Jak je ale strávili například primátor města Děčína Vladislav Raška, zastupitel Jaroslav Foldyna a předseda židovské obce Vladimír Poskočil se dočtete v následujících řádcích.

Primátor města Děčín Vladislav Raška strávil poslední dny konce roku na horách se svojí rodinou v Pasekách nad Jizerou. „Jezdíme sem už asi dvacet let a rád bych v této tradici pokračoval i nadále,“ uvedl Vladislav Raška. Doplnil, že dny strávil především na lyžích. Silvestrovskou oslavu prožil s partou lidí, se kterými se většinou sejde pouze jednou za rok. „Konec roku slavíme bez televize, s kytarou a zpěvem a vše v dobré náladě s dobrým pitím,“ pokračoval primátor města Děčín. Dodal, že druhý den, na Nový rok, začínal s dobrou teplou česnečkou a potom pospíchal opět na sjezdový svah, aby stihl první kotvu.

Naopak sociálnědemokratický zastupitel Jaroslav Foldyna řekl, že nepatří k lidem, kteří Silvestra speciálně slaví. Už řadu let Silvestra slaví doma v rodinném kruhu u televize. „To už musí být výjimka, abych na Silvestra odešel někam do restaurace,“ řekl Jaroslav Foldyna. Doplnil, že v současnosti mnoho času tráví u internetu a sleduje problematiku osamostatnění Kosova. „Pravidelně každý rok dodržuji tradici a jezdím na půlnoční liturgii do pravoslavného chrámu v Teplicích,“ pokračoval Jaroslav Foldyna. Dodal, že ho čekají ještě jedny Vánoce, a to 6. ledna. „Ty však slavím pouze symbolicky,“ uvedl Foldyna.

Předseda děčínské židovské obce Vladimír Poskočil strávil oslavy konce roku v domácím prostředí s červeným vínem a rodinou. „Vše má slavnostní ráz a doma panuje dobrá nálada,“ řekl Vladimír Poskočil. K jídlu si tradičně dopřává libové maso. „Silvestra vždy oslavuji při sledování televize do ranního svítání a v dobré kondici,“ pokračoval Vladimír Poskočil. Doplnil, že na Nový rok po krátkém spánku v odpoledních hodinách každoročně odjíždí na Maxičky, kde si lehce zaběhá a vyzkouší si hod oštěpem. „Vedu klasický život aktivního sportovce a těším se na další dny,“ dodal Vladimír Poskočil. K jeho tradicím také patří popřát všem blízkým a známým do Nového roku.