Samozřejmě nebude chybět ani „moravský Sinatra“ a český „král swingu“ Ladislav Kerndl. Málokdo ví o důležité aktivitě v životě tohoto umělce, a tou je je jeho „Spolek nepřátel smutku a přátel jazzu“. Tento spolek založil v roce 1930 jeho otec Václav Kerndl. K jeho znovu obnovení došlo po 68 letech v roce 1998 Vladimírem Kerndlem. Kerndl v něm soustřeďuje kamarády a přátele se společnou myšlenkou.
Jako další vzácný host vystoupí také bývalý člen orchestru Gustava Broma trombonista Pepa Pelc trvale žijící ve Švýcarsku. Na vystoupení s Big bandem CL musí k nám do republiky dojíždět a pro toto seskupení skládá i vlastní skladby. Big band CL jsou hudebníci českolipského okresu, kteří se dali dohromady v roce 1987. Repertoár orchestru se ponejprv opíral o tzv. standardy, jakými byly například úpravy orchestru Glenna Millera a Count Basieho.
V současnosti již převládají skladby vlastního aranžéra Jiřího Tulacha, vedoucího, dirigenta a manažera orchestru. Jeho snahou je uvádění kromě typických známých témat i méně populární skladby z éry swingu, zajímavé jak svou melodií, tak i harmonií. Zároveň orchestr do svého repertoáru zařazuje nejnovější náročná díla z oblasti moderního swingu a jazzu.