K incidentu došlo v pondělí 8. dubna. 33letý muž využil chvilkové nepozornosti 83leté seniorky a ve chvíli, kdy žena na parkovišti u obchodního domu v Děčíně ukládala nákup do auta, jí z nákupního vozíku zavěšenou kabelku ukradl. V kabelce byla peněženka s penězi, dvě platební karty, osobní doklady a mobilní telefon. Mladík se ihned dal na útěk, během kterého vyndal z peněženky peníze a ty si ukryl do bot i oblečení. Nedaleko pak kabelku s dalším obsahem zahodil. Událost ale neunikla všímavému svědkovi, který zloděje dostihl a následně jej mohla zadržet přivolaná hlídka policistů. Žena všechny své věci dostala zpět.

Psovodi městské policie. Ilustrační foto
V Děčíně opět na bezpečnost dohlédnou psovodi. Střídat se budou čtyři

„Policisté provedenou lustrací zjistili, že muž byl v nedávné minulosti za obdobnou trestnou činnost odsouzen. V těchto dnech mu děčínští policisté sdělili podezření ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě uznání viny u soudu muži tak hrozí až tři roky za mřížemi,“ uvedla děčínská policejní mluvčí Eliška Kubíčková.

Policisté upozorňují, aby si lidé dávali na své věci pozor. S kapesními krádežemi je možné se setkat prakticky kdekoliv. Věci je třeba nenechávat ani chvíli bez dozoru, proto by kabelky neměly být volně položené ani zavěšené na nákupních vozících.

Doporučení policie:
• snažte se u sebe nenosit velkou finanční hotovost
• v peněženkách nemějte uloženy osobní doklady ani PIN kódy k platebním kartám
• peněženky nenoste v zadní kapse kalhot, v batohu na zádech, kabelky si zavírejte
• neopouštějte nákupní vozík, ve kterém jste nechali své cennosti
• při ukládání zakoupeného zboží do vozidla věnujte pozornost také své tašce, peněžence, kabelce (přes otevřenou zadní kapotu nevidíte, co se děje vepředu vozidla)