Po 41letém muži z Děčínska policisté pátrali už od roku 2023, vyhýbal se totiž trestnímu řízení. Policisté po něm vyhlásili pátrání hned z několika důvodů. „Okresní soud na něj vydal příkaz k zatčení, dva příkazy k dodání do výkonu trestu odnětí svobody a Evropský zatýkací rozkaz. Změna nastala ve chvíli, kdy policisté na základě vlastního šetření zjistili, že hledaný muž se ukrývá v jednom domě ve Varnsdorfu,“ uvedla děčínská policejní mluvčí Eliška Kubíčková.

Koncem minulého týdne tak policisté provedli koordinovanou pátrací akci. Nejprve zajišťovali možné únikové cesty z domu. Když zvenčí muže zahlédli na půdě, vstoupili dovnitř. Tam muže vyzývali, aby otevřel zamčené dveře, za kterými se měl skrývat, ten ale nereagoval. Proto přistoupili k jejich násilnému otevření. „Na půdě domu pak hledaného muže nalezli ukrytého za dřevěnými deskami pod krovy střechy. Policisté muže omezili na osobní svobodě a po provedení nezbytných úkonů jeho další cesta vedla do věznice, kam jej policisté eskortovali,“ doplnila Kubíčková.

Mohlo by vás také zajímat: Tragický konec drogové jízdy v hotelovém wellness

Pervitin v Děčíně zabil mladou ženu z Litoměřicka, před soudem kvůli tomu byl muž, který s ní měl sex | Video: Deník/Jaroslav Balvín