Lživá reklama se známým politikem lákala na investování do různých komodit nebo kryptoměn. Muž po jejím zhlédnutí na uvedené internetové stránce vyplnil své registrační údaje a zřídil si účet na investování a obchodování. Následně muži volalo několik lidí a začal kolotoč intenzivní manipulace.

„Podvodníci využívali profesionálně vypadající investiční platformy. Muž podle jejich instrukcí provedl několik plateb určených k investicím do různých komodit anebo k nákupu kryptoměny. Vše vypadalo velmi věrohodně, jako skutečné obchodování či investování do komodit. Ve skutečnosti se však jednalo o prodlužování nevědomosti a vylákání dalších finančních prostředků, které putovaly na účty podvodníků, kteří po odeslání poslední platby s mužem přestali komunikovat,“ popsala děčínská policejní mluvčí Eliška Kubíčková.

Podvody na internetu. Ilustrační foto.
Žena z Děčínska naletěla podvodníkům. Do bitcoinmatu vložila 800 tisíc korun

Muž tak přišel o více než 330 tisíc korun, poté vše oznámil na policii. „Ve věci kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod. Pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ doplnila mluvčí.

Policisté před podvodnými reklamami s videy se známými osobnostmi varují. Podvodníci využívají profily jak známých zpěváků nebo herců, tak například i známých politiků. Jejich cílem je vždy lidi nalákat a připravit je o peníze. „V žádném případě nikde na základě instrukcí z videa nebo článku neprovádějte svou registraci a nikde neuvádějte své osobní údaje. Pokud investování nerozumíte, tak se mu pokud možno vyhýbejte,“ upozorňují policisté.

Mohlo by vás také zajímat: Fanoušci Tomáše Kluse zaplnili rumburský kulturní dům Střelnice

Zdroj: Zdeněk Rác