V sobotu 14. září si to o první body doma rozdá od 18.00 proti Žďáru nad Sázavou. „O soupeři toho moc nevíme. Ale určitě nepůjdeme střemhlav do útoku," prozradil Deníku děčínský trenér Karel Chládek.

Nezbytná příprava před sezónou je u konce. Jaká podle vás byla?

Příprava proběhla podle našich představ. První přátelské zápasy ovlivnil velký tréninkový objem, ke konci přípravy jsme zvolnili. Kádr se stabilizoval po taktické stránce a zlepšila se i hra. Doufám, že výsledkem a hrou v generálce se budeme prezentovat i v sezóně.

Trochu se změnil hráčský kádr. Jak jste spokojený s jeho sílou?

Hlavně přišli mladí hráči z Ústí a Litoměřic. Máme nyní čtyři vyrovnané formace. S tím hodnocením bych počkal až do samotné sezóny. Věřím, že budeme předvádět slušný hokej.

Novinkou jsou termíny vašich domácích zápasů, hrát budete v sobotu…

Abych byl upřímný, já jsem rád, že budeme hrát v sobotu. Pořád je to amatérská soutěž a kluci si zaslouží mít alespoň v neděli volno, jelikož mají také zaměstnání nebo školu. Snad se to neodrazí na návštěvách. Jen se bojím, aby nebyl krásný podzim. To jich asi moc chodit nebude (smích).

Jaká je situace ohledně brankářů?

Máme dohodu s Litoměřicemi, Lukáš Lavinger tu trénuje a bude chytat. Kdykoliv však může odjet na zápas Litoměřic.

V prvním kole narazíte na Žďár nad Sázavou, což je asi pro vás neznámý soupeř…

Těžko tento tým odhadnout. Nemáme videozáznamy jako v extralize. Je to tedy velká neznámá. Zkoumali jsme jejich soupisku, mají v sestavě tři zkušené hráče, které si musíme pohlídat. Rozhodně se nevrhneme střemhlav do útoku, myslím si, že to hlavně za začátku bude opatrný hokej.

Můžete už nyní prozradit cíle do nové sezóny?

Jednoznačně hrát play-off. Letos to bude lehké, vždyť tam postoupí šestnáct celků. Rozhodně očekávám vyrovnanější soutěž, v minulé sezóně třeba rychle odpadlo Milevsko. Ale konkrétní cíle si můžeme říci až po deseti mistrovských zápasech.