HC Děčín – Klášterec n. O. 2:4 (2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Děčínský hokejový divák čekal v neděli úplně něco jiného, než čeho se dočkal. Hokejisté HC Děčín totiž podávali od výměny trenéra velice dobré výkony a i přes všelijaké výsledky byli všem celkům, a to i z nejvyšších pater tabulky, velice vyrovnaným soupeřem. Po čestné prohře na ledě lídra z Milevska se v neděli proti týmu ze spodní části tabulky očekával výborný výkon, konečné vítězství, zisk tří bodů, uchování příslušnosti k první polovině tabulky a především úspěšné zakončení roku 2008 na svém ledě. Ani jedno se ale nekonalo.

Od úvodu tahali za delší konec provazu hostující hráči. V několika časových úsecích byl sice Děčín zcela jasně lepším celkem, ovšem se svými šancemi si vůbec nevěděl rady. Bohužel narozdíl od hostů. Ti se v inkriminovaných momentech soustředili na obranu a podnikali smrtící brejky. Tato taktika pak slavila zcela jasný triumf.

Hosté otevřeli skóre trochu šťastným gólem už ve druhé minutě, kdy se trefil do jediné možné skulinky mezi betonem Zikmunda a tyčkou Krpenský. V 16. minutě ale dostal ideální přihrávku Štverák, který bombou mezi betony vyrovnal.

Ve druhé části narůstal tlak domácích, vyústil však jen v tyčku Postla. Ve 36. minutě se sice domácí ubránili přesilové hře hostů, jenže okamžitě po jejím ukončení zapomněli u tyčky na volného Panochu a Klášterec opět vedl.

Domácí ještě jednou vyrovnali. A to ve 46. minutě, kdy ujel ve vlastním oslabení Postl a mířil přesně mezi betony. Pak už ale úřadovali jen hosté. Necelé čtyři minuty před koncem využil zaváhání v děčínské obraně Krpenský a osm vteřin před koncem zápasu stanovil střelou do opuštěného klece děčínského týmu při power play konečné skóre Panocha. Klášterec tak Děčínu vrátil zářijovou porážku, kdy na vlastním ledě podlehl 4:7.

Branky: 16. Štverák, 46. Postl – 2. a 56. Krpenský, 36. a 60. Panocha. Vyloučení 6:5. Využití 0:1, oslabení 1:0. Před 280 diváky řídil Stolín.

HC Děčín: Zikmund – Bedan, Stezka – M. Luka, Mizera – Mouka, Sádovský – Vedral – Postl, Gergel, Tomeček – O. Luka, Štverák, Filipovský – Šnajdr, Chvátal, Kratochvíl – Stibor. Trenér V. Borůvka.