Letos ještě Děčín doma neztratil ani bod, když dokázal porazit před vlastním publikem jak vedoucí Klášterec n. O., tak i druhý tým v pořadí Baník Most. Když k tomu připočítáme výhru v prodloužení v Sokolově, vyjde nám z toho přímo famózní začátek nového roku a o ten děčínští hokejisté rozhodně v neděli večer přijít nechtěli.

HC Děčín – HC Maso Brejcha Klatovy 3:4 pp (0:0, 1:2, 2:1 – 0:1)

Začátek utkání byl nemastný neslaný z obou stran. Hráči si nedokázali pořádně přihrát a kupili jednu nepřesnost za druhou. Nepomohly ani dvě přesilovky, na každé straně jedna. Hokej se začal hrát až po desáté minutě a přišly i šance. Nejprve si vytvořila dvě slibné střelecké pozice druhá děčínská formace, jmenovitě Luka a Chládek. Obě střely pokryl brankář hostů a stejně si vedl i při další šanci třetího útoku Děčína. Na druhé straně se v 16. minutě vyznamenal Lavinger, který vychytal Hobla v jasné tutovce.

Vstup do prostřední části se povedl domácím náramně. Už po pětadvaceti vteřinách totiž nenápadnou střelou po ledě překvapil klatovského brankáře Oliverius. Pak ale přišly dvě slepené branky hostů v rozmezí necelé minuty a půl a Klatovy rázem vedly. Obrovskou možnost na vyrovnání měl Děčín v závěru druhé části. Hrál totiž minutu a dvacet sedm vteřin přesilovku pět na tři. V té dokonce podle celého stadionu dal regulérní gól, brankový rozhodčí spolu s hlavním ho ale neviděli a skóre se tudíž neměnilo. Do posledního dějství se tedy nastupovalo za jednobrankového vedení hostů. To ale netrvalo dlouho. Ve 45. minutě totiž dotlačil puk do sítě Chvátal a bylo vyrovnáno. Když pak za další tři minuty skóroval Luka Děčín rázem vedl. Jenže šest minut před koncem vyrovnal při vlastním oslabení Kajer a prodlužovalo se. V nastaveném čase přežili domácí přesilovku, ovšem hned po ní se k dorážce dostal Kocman a rozhodl.

Branky: 21. Oliverius, 45. Chvátal, 48. Luka – 34. Pavlis, 35. Kepl, 54. Kajer, 65. Kocman. Vyloučení 3:7, oslabení 0:1. Sudí Orlický, 270 diváků.

HC Děčín: Lavinger – Mizera, Stezka – Kaltenböck, Dvořák – Molnár, Sádovský – Filipovský, Oliverius, Zika – Drnec, Chládek, Luka – Chvátal, Štverák, Stibor – Myšík, Řídel. Trenéři Havlík a Bedan.