„Moc se mi tady líbí, jsem tu spokojený. Pokud bude zájem, chci pokračovat dál,“ řekl v rozhovoru. HC Varnsdorf zakončí sezonu v krajské soutěži domácím utkáním proti Frýdlantu (11. února, 18 hodin).

Radku, jak jste se vůbec do Varnsdorfu dostal?
Jsem tu od začátku sezony. Předtím jsem trénoval děčínskou rezervu, ta ale skončila. Kdysi jsem tu trénoval starší žáky, takže už z dřívějška znám manažera týmu pana Hambálka.

Krajskou ligu jste dobře odstartovali, ke konci se vám nedaří. Čím to?
Měli jsme dobrý vstup. Nevím, jestli nás soupeři podcenili, nebo jsme byli dobře připraveni. Postupem času se nám přestalo dařit. Je to tím, že kádr je poměrně úzký, přišly Vánoce a kluci byli více v práci. Do toho zasáhla zranění. Všechno se špatně sešlo a my přestali bodovat. Co mě mrzí nejvíc, je fakt, že nesbíráme body doma. Hlavně kvůli místním fanouškům.

Jak těžké je trénovat tým, ve kterém hráči chodí normálně do práce?
Není to lehké. Mám tu pár kluků z Děčína, kteří se nevešli do druholigového kádru. S tím dojížděním je to problém. A trénování? Naposledy jsme na dvě branky trénovali v srpnu v Děčíně. Na varnsdorfský led jsme se dostali až v listopadu, předtím tu probíhala rekonstrukce zimního stadionu.

Vy ale také dojíždíte, ne?
Ano, dojíždím třikrát až čtyřikrát týdně. Cestování mi nevadí. A mám takový rekord, tři týdny jsem neviděl nehodu. Předtím bylo každý týden něco.

Jaká je podle vás úroveň krajské soutěže?
Myslím si, že se zvedla. Daleko lépe hraje Česká Lípa, Turnov se bude tlačit do druhé ligy. Naši soupeři vždy někoho schrastí, třeba bývalé hráče z Liberce. Na druhou stranu i my máme více bodů, než v minulé sezoně. Takže je tu také mírné zlepšení.

Jak těžké je sehnat nové hráče do Varnsdorfu?
Spolupracujeme s Děčínem. Naposledy nás posílil Radek Fojt, který by nedostával v Děčíně tolik prostoru. U nás ho má přeci jen víc. Během tří zápasů dal pět branek, takže je platným hráčem.

Jste ve Varnsdorfu spokojený?
Jsem hodně spokojený. Jsou tu fajn lidi, kluci dřou, přidávají si. Nemám jim co vytknout. Připomíná mi to děčínskou kabinu z 90. let, kdy tam hrál například Valdemar Jiruš.

Poslední dvě kola hrajete doma. Je to šance, jak se dostat z posledního místa.
Chceme vyhrát oba zápasy, jak proti České Lípě, tak proti Frýdlantu. A nechceme skončit poslední.