Přitom hosté začali dobře
a stejně tak jako v posledním utkání proti Táboru, vyhráli první třetinu 1:0. Formánek chytal spolehlivě a Kuchynka v 18. minutě potrestal velkou chybu domácí obrany. Jenže to bylo z hostující strany vše. „Narozdíl od utkání proti Táboru jsem u hráčů postrádal větší nasazení. Domácí jsme přestříleli a měli více vyložených šancí, ale bohužel," zklamaně říkal děčínský trenér Karel Chládek.

Domácí ve druhé třetině vyrovnali a v posledním dějství totálně zvrátili vývoj celého klání. Velkou měrou k tomu přispěl veterán Vajgaru Stanislav Jasečko. Čtyřicetiletý obránce vymyslel pro své spoluhráče hned tři parádní nahrávky. V poslední minutě se navíc do prázdné branky trefil  domácí Přibyl.

„V drtivé většině nás zradí produktivita. Jak je vidět, tak nahradit Filipovského, Baránka, Vávru, nebo Růžka, tobude prostě hrozně těžké. Naopak domácí byli produktivní a nekompromisně trestali každnou naši chybu," kroutil hlavou kouč Medvědů.

Děčín může složit reparát
v sobotu, kdy od 18.00 doma hostí Jablonec.

VAJGAR JINDŘICHŮV HRADEC - HC DĚČÍN 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 25. Voříšek (Jasečko), 46. Kotrla (Jasečko), 55. Kasalý (Jasečko), 60. Přibyl – 18. Kuchynka (Šetka, Racek).
Rozhodčí: Vokřál – Dančišin, Štětina. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely: 26:36. Diváci: 325.
HC Děčín: Formánek (Šticha) – Hříbal, Procházka, Saska, Molnár, Zdvořáček, Kaltenböck – Faigl, Oliverius, Zika – Pořický, Müller, Kuchynka – Racek, Chládek, Šetka -Došlý.