Ústečtí hokejisté zamířili ke dvěma výjezdům na kluziště soupeřů, v Sokolově vyhráli 5:1, v Děčíně dokázali vstřelit ještě o dvě branky víc. Za domácí korigoval výsledek až tři minuty před koncem Bárdoš, v posledních sekundách neproměnil trestné střílení Petráš.

Zatímco po prvním zápase chválil trenér Jan Čaloun především oba brankáře, ve druhém duelu kvitoval produktivitu v ofenzivě. "Stále je to ale teprve příprava. Je ještě plno věcí, na kterých chceme pracovat a které hráčům stále opakujeme," řekl Čaloun. "Pořád po nich chceme, ab se dostali do systému, který budeme hrát," dodal.

"Byl to náš první zápas, ve kterém se projevil rozdíl mezi první a druhou ligou. Ústí nás přebruslilo, první a druhou třetinu jsme hráli s velkým respektem," hodnotil děčínský kouč Tomáš Mareš. "Ve třetí části se naše hra zlepšila, stále ale máme na čem pracovat."

Během obou zápasů dostala příležitost řada ústecký juniorů, mezi nimi také talentovaný šestnáctiletý Australan Kyle Costa či osmnáctiletý Sebastian Dörner.

"Kádr zatím zeštíhlovat nebudeme, příprava je zatím hodně náročná. Trénujeme ve dvou partách po 45 minutových sekcích," uzavřel ústecký trenér.

Děčín - Ústí 1:7 (0:2, 0:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 57. Bárdoš (Petráš) – 5. Merta (Vrdlovec), 11. Volf (Merta, Vrdlovec), 21. Tůma, 22. Severa (Zdvořáček), 33. Severa (Zdvořáček), 35. Volf (Volke), 50. Zdvořáček (Planý). Rozhodčí: Štěpán - Toman, Lichtenberk. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:7, 1:7.
Děčín: Š. Havlík (40. Šticha) – Balcar, Hříbal, Chmel, Kaltenböck, D. Havlík, Loukota, Tenkrát – Zajan, Volráb, Kopta, Kordule, Drašar, Faigl, Amirov, Petráš, Fojt, Horák, Bárdoš, Jarý.
Ústí nad Labem: Volke (Groh) – Zukal, Weinhold, Hes, Látal, Zdvořáček, Mert, Vaněk, Mlčoch – Merta, Vrdlovec, Volf – Krliš, Davídek, Tůma – Navarra, Severa, Planý – Gottfried, Costa, Svoboda.