Medvědi mají za sebou generálku na start druholigové soutěže, když v Jablonci prohráli 1:4. „Jeli jsme tam s třinácti hráči, ostatní absentovali. Buď z pracovních důvodů, nebo dostali volno. Odehráli to mladí, kteří ještě bojují o jedno, dvě místa v základní sestavě. Nebyl to špatný výkon, obecně bez starších kluků nedáváme moc branek. Mělo to klasické tempo přátelského utkání. Hlavně se nikdo nezranil,“ hodnotil poslední přípravu trenér HC Děčín Jaromír Carvan.

Příprava končí, ve středu Medvědi otevírají sezónu úvodním duelem proti HC Řisuty. „Příprava byla dobrá. Sice jsme z osmi utkání hned pět prohráli. Ale bylo to ovlivněno sestavou, hodně se to točilo. Dobře se potrénovalo, v hlavě máme nástřel základní sestavy. A to je důležité. Uvidíme, jak to bude vypadat. Máme o trochu lehčí los, než v minulé sezóně. Na start soutěže se chceme soustředit, rádi bychom vydolovali co nejvíce bodů,“ má jasno.

Děčínská marodka je aktuálně vlastně prázdná. „Zranění nás netrápí. Jen Honza Molnár laboruje s kotníkem. Ale v pondělí by měl začít bruslit. Ostatní jsou v pořádku,“ prozradil trenér, jehož svěřenci budou muset nově zajíždět hned čtyřikrát do Slaného.

„Hrají tam samozřejmě Řisuty. A nově tam bude hrát tým, který přebírá druholigovou licenci od Mostu. Ten bude hrát krajský přebor,“ dodal Jaromír Carvan.