HC Děčín – Jablonec n. N.

4:3 (1:0, 2:2, 1:1)

Hostům se v novém ročníku zatím příliš nedaří a uzavírají tabulku, naopak děčínští hokejisté doma ještě neprohráli, když na vlastním ledě porazili jak Roudnici, tak i Českou Lípu. Papírový favorit byl tedy celkem jasný a zpočátku se prognózny naplňovaly. Jenže z utkání se nakonec stalo drama a směřovalo do prodloužení, to však odmítl přesnou střelou v závěru Jaroměřský a několika veledůležitými zákroky v průběhu celého zápasu brankář Láníček.

Domácí začali s velkou chutí a hosté se nestačili bránit. Paradoxem však je, že prvního gólu se dočkali až ve vlastním oslabení. V něm v 8. minutě ujel Hruška, prodral se před brankáře a svůj nájezd zakončil úspěšně. To byla jediná branka první části a podle průběhu, kdy měl Děčín jasně navrch, se neočekávaly žádné komplikace.

Zvláště pak, když na začátku páté minuty druhého dějství podnikl obránce Děčína Jaroměřský průnik, za který by se nestyděl ani špičkový útočník z vyšších soutěží, a přesnou střelou zvýšil na 2:0 pro domácí. Jenže první komplikace přišla už za necelé tři minuty, kdy se po závaru před děčínskou brankou prosadil Kotrba. Přesně v polovině celého utkání však v přesilovce nahrával ke vzdálenější tyči jablonecké branky v přesilovce Hruška, jeho centr si hosté sami srazili do sítě a Děčín opět vedl o dva góly. Ani to však hosty nesrazilo úplně do kolen a stále kladli odpor. Jejich vzdor přinesl úspěch krátce před druhou sirénou, kdy v čase 38.55 snížil Peřina přesnou střelou do šibenice.

Když pak necelé dvě minuty po zahájení posledního dějství vyrovnal Kadeřábek bylo najedou zaděláno na drama. Hosté pak byli dokonce nebezpečnější, domácí tým však několikrát výrazně podržel brankář Láníček. Rozuzlení přinesla 57. minuta. V té hrál Děčín přesilovou hru, puk se dostal k obránci Jroměřskému, ten si od modré trochu popojel směrem k brance a přesnou tvrdou ránou rozhodl o tom, že všechny body zůstanou v Děčíně. Ten tak po pátém kole okupuje druhou příčku tabulky.

Branky: 8. a 31. Hruška, 25. a 57. Jaroměřský – 27. Kotrba, 39. Peřina, 42. Kadeřábek. Vyloučení 6:8. Využití 2:0. Oslabení 1:0. 400 diváků.

HC Děčín: Láníček – Štěpánek, Marek – Jaroměřský, Loučka – Kuncl, Saska – Tomeček, Vaľko, Hruška – Filipovský, Štverák, Češka – Mouka, O. Luka, Zúbek. Trenér V. Borůvka, as. P. Werner.